Коли нарешті запрацює ліфт, з’являться кришки на каналізаційних люках. Коли діти гратимуться на сучасному майданчику. А вулиця, яка знаходиться майже у центрі міста, буде поремонтована та з освітленням? Ці питання уже давно хвилюють мешканців будинку №49. Це на вулиці Івана Франка у Шумську. Про проблеми людей дізналася у розмові із ними.
Нагадаю читачам, що тривалий час цей будинок був у місті довгобудом. Та його таки вдалося завершити. З 48 квартир уже 30 заселені. Здебільшого, це молоді сім’ї з маленькими дітьми. Мешканці будинку створили ОСББ. Це перший досвід такого об’єднання у нашому місті. Звісно, що таким чином вони взяли на свої плечі тягар вирішення господарських питань. Але просять і владу допомагати. Адже чимало з проблем потребують солідних капіталовкладень. То що ж найбільше хвилює мешканців єдиного шестиповерхового будинку у місті? Про це вони розповіли самі.
Хочемо встановити огорожу навколо будинку
Коля та Леся Омельчуки
– Ми активно підтримуємо ідею встановлення огорожі навколо будинкової території. Як мінімум, це створить затишок. Як максимум – захистить від непроханих гостей. Адже сюди, за будинок, часто приходить молодь. Особливо вночі, шумлять, смітять. А нещодавно у сусідів хтось поцупив скутера. Тому така ідея – наша безпека та захист. Щоправда, як для ОСББ, сума покупки і встановлення огорожі – значна. Це, власне, і гальмує весь процес. Наразі з збираємо кошти, обговорюємо варіанти. І не проти, аби влада нам посприяла.
Мріємо про сучасний дитячий майданчик
Марія Нечипорук
– У нашій сім’ї – двоє діток. У будинку – переважно молоді сім’ї. Хтось уже має дітей, хтось очікує. Отож, виникла потреба у дитячому майданчику. За будинком ми маємо територію. Там є старий майданчик, але він потребує суттєвої реконструкції. Наразі мій чоловік зробив велику пісочницю. Ми пофарбували її, привеземо пісок. Тобто, це початок є. Але думаємо про реставрацію балансирів та гойдалок. Засмучують неслухняні підлітки із сусідніх будинків та нетвереза молодь. Вони часто збираються за нашим будинком. Смітять, намагаються зламати деталі майданчика. А це засмучує, тому що стараємося для наших дітей.
Є проблема з люками
Оксана та Едуард Гедзи
– У будинку мешкаємо уже 5 років. Тішить, що є так багато молодих сімей з дітьми. Зараз у нас чимало задумів. Є проблеми, які хочемо вирішити негайно. Покладаємося на власні сили. Багато робимо за власні кошти. Тому обираємо пріоритетні роботи. Та не зайвою була б допомога. Бо не все під силу ОСББ. Для нас найважливіше – безпека дітей коло будинку. Щоб наші маленькі чомучки могли спокійно гратися. На жаль, нещодавно виникла проблема. Коло будинку є кілька каналізаційних люків. Правильніше, були. Хтось поцупив їх. Взамін зробили дерев’яне покриття. Зрозуміло, що це не вирішення проблеми. Тому зараз робимо заміри, обираємо кращий варіант люків і плануємо придбати їх. Але не факт, що їх не поцуплять знову. Тому хочемо бути захищеними. Ось, якби у місті встановити більше якісних камер відеоспостереження. Переконані, це допоможе виявляти зловмисників та карати їх.
Чекаємо, коли запрацює ліфт
Віта Пархом’юк
– Ми мешкаємо на п’ятому поверсі. Коли з чоловіком поселилися, здавалося, що не так і високо. Не важко йти по сходах, а, навпаки, корисно. Але з часом я завагітніла двійнею. З кожним місяцем ходити було важче. Тоді відчула потребу у запуску ліфта. Але особливо – коли народилися синочки. Нелегко нести обох діток, ще й продукти. Зараз хлопці підросли. Їм уже майже по 3 роки. На сходи піднімаються самі, хоч інколи і просять допомоги. Кілька місяців тому на зборах власників квартир активно обговорювали це питання. Адже ліфт є, і в робочому стані. Лиш призупинили його роботу. Чекаємо на запуск.
Потрібно розширити місце для паркування
Наташа Бойчук
– Наша сім’я переїхала у будинок, коли він був мало заселений. Хтось лише придбав квартиру, хтось робив ремонт. Стоянки для наших автомобілів вистачало. Ми навіть не задумувалися, що з часом виникне брак місця для авто. Зараз у будинку заселені десь 30 квартир із 48. Практично кожен має автомобіля, ато і два. Тому виникла потреба розширення парковки. У нас перед будинком є частина території, яку можна привести до ладу: вирівняти, зробити тверде покриття. Наразі обговорюємо це, прораховуємо кошторис, враховуємо наші можливості як ОСББ. Думаю, після обгородження території це друге питання на часі.
Будинок знаходиться майже у центрі міста. Але відрізок дороги, який веде до нього з головної вулиці, весь у вибоїнах. Мешканці давно чекають ремонту. Правда, вулицю почали ремонтувати минулоріч. Та асфальту на усю не вистачило. Вірніше, грошей з міського бюджету. Тому постійно нагадують про проблему. А ще порушують питання про освітлення цієї ж частини шляху. А то всюди у місті горять ліхтарі. А тут – як відірвані від цивілізації. Мешканці будинку на Івана Франка сподіваються, що їх почують. Вони усвідомлюють,що ОСББ – це, найперше, власна відповідальність. Але не усі питання можуть вирішувати самі. Бо багато з них потребують значних фінансових затрат.
Читати також:
Від пункту “А” до пункту “Я”. Якою вийшла абетка Шумська, яку ми написали
Що потрібно робити, аби змінити життя у Шумській громаді. Три історії від активних та ініціативних шумчан
Чи зручно сьогодні жити у Шумську. Про реалії провінційного комфорту розмірковують місцеві мешканці
Які питання у громаді потрібно вирішувати у першу чергу. Рейтинг шумських проблем