Запальними танцями зачаровувала шумчан зі сцени Центру культури та дозвілля неперевершена «Тополина». Зразковий художній ансамбль танцю разом із керівницею Сніжаною Паламар організували благодійний концерт, присвячений Дню Матері та 20-річній творчій діяльності колективу. Захід мав благодійну мету – кошти, зібрані під час концерту, спрямують на потреби Збройних сил України.
20 років – юний вік для людини, проте для колективу, можна сказати, це вік не такий вже і молодий.
За 20 років «Тополина» має багато здобутків та перемог. Увесь цей час колективом керує талановита, професійна Сніжана Паламар, яка закохана у мистецтво хореографії.
– Якось я спілкувалася з відомим фотомайстром Михайлом Урбанським, він тоді ще проживав у Шумську, – пригадує Сніжана Паламар. – Саме тоді почали мову за назву. Це його ідея назвати колектив «Тополиною». Хоча не знаю, чи він сам про це пам’ятає, проте думаю, що так. Я «підхопила» те слово – воно мені дуже сподобалося. Ніде раніше такого не чула – назва звучала ніжно, гармонійно підходила до танцю. Так і народилася «Тополина».
Сніжана Паламар навчає шумчан мистецтву танцю майже 30 років. За цей час випустила у світ два випуски вихованців і третій – на підході. Деякі з них танцювали більше десяти років і робили це з величезним задоволенням.
За 20 років «Тополина» має чимало талановитих та креативних вихованців. Є такі, хто здобуває професію хореографа.
Серед них – Стас Клим’юк. Він єдиний стажується у Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського: і в студії, і в ансамблі, паралельно здобуває вищу освіту у Києві.
Настя Грушицька вивчає хореографію у Львівському національному університеті ім.І.Франка.
Андрій Мельничук, Іринка Мороз, Іринка Франкова освоюють це мистецтво у Теребовлянському фаховому коледжі. Анатолій Кирилюк уже закінчив цей заклад. І тепер є учасники колективу, які бажають присвятити себе цій професії.
За час існування «Тополина» гастролювала, крім України, за кордоном – у Болгарії, Туреччині, Польщі, Італії. Всюди шумчанам аплодували за їхню творчість.
За час повномасштабної війни ансамбль неодноразово організовував благодійні виступи, а зібрані кошти спрямували на придбання тепловізора, дрона, долучалися до збору на авто для ЗСУ.
Завдяки участі у Всеукраїнському благодійному хореографічному конкурсі «Озброєні танцем», у якому колектив став дипломантом, вдалося зібрати донатів на два дрони.
Сьогодні «Тополина» подарувала глядачам позитивний настрій та справжню майстерність. За кожен хореографічний номер переповнена зала вдячних шанувальників хореографічного мистецтва віддячувала бурхливими оплесками.
Приємним сюрпризом для Сніжани Паламар стали виступи її колишніх вихованців. Вони самі підготували танцювальну програму і продемонстрували її. А вихованка Діана Гайдук потішила грою на фортепіано.
Сніжана Паламар дякувала своїм випускникам, які, попри навчання у вузах та коледжах, приїхали, щоб привітати «Тополину» із 20-річчям.
Хореографічні композиції колективу розбавлялися виступами найменших шумчан – вихованцями дитячого садка «Сонечко» та аматорським дитячим фольклорним ансамблем «Перлинка».
З визначною ювілейною датою зразковий художній ансамбль танцю «Тополина» та керівника колективу Сніжану Паламар вітали гості – від Тернопільської спілки хореографів привітав з ювілеєм керівник народного колективу «Любисток» Теребовлянського фахового коледжу Тарас Руневич, який зазначив, що «тополинці» навчаються у їхньому коледжі. Побажав багато творчих років праці, чудових постановок, прекрасних діток, вдячних глядачів за велику любов до українського народного танцю.
Міський голова Вадим Боярський щиро сказав про «тополят», що вони класнющі. Від Шумської міської ради вручив подяку Сніжані Паламар за працю, за популяризацію Шумської громади не тільки на теренах України, а й за кордоном.
Алла Клим’юк та Юлія Радь передали від бійців 128-ої гірсько-штурмової бригади жовто-блакитний стяг з побажаннями: «Ви є символом опору, стійкості, незламності у боротьбі за свободу. Ми захищаємо – ви танцюєте. Нехай у нашій країні вам буде комфортно, радісно і затишно. Ми тут заради вас».
Також вітали з ювілеєм колеги – директор Шумської школи мистецтв Олеся Лопацька та директор КУ «Центр культури та дозвілля» Ольга Євсюкова. І, звичайно, батьки вихованців та самі вихованці.
Під час заходу відбувся аукціон – зразковий художній ансамбль танцю «Тополина» вирішив продати свою найдорожчу нагороду – кубок з бойової гаубиці, привезений з-під Бахмуту та розмальований київськими художниками-аматорами, щоб задонатити для наших захисників та захисниць. Купила її за 3 тисячі гривень шумчанка Олеся Шафарук, її донечка теж танцює у «Тополині».
Загалом під час ювілейного святкового концерту вдалося зібрати для потреб наших воїнів 13 тисяч грн. Сценарій заходу підготувала заступник директора ЦПР Наталія Фаюра зі своїми вихованцями.