Шумчанка Марія Макаревич – творча особистість. Ще з дитинства любила малювати, а також розмальовувати. Пригадує, що робила це дуже акуратно. Власне, мала до кого вдатися, адже у це мистецтво залюблений її тато Андрій Макарович. Тож у шкільні роки завжди допомагав донечці.
Після закінчення школи Марія вступила у Кременецьку академію на спеціальність «Психолог, соціальний педагог». Навчаючись на третьому курсі, пішла викладати у школу. Паралельно з’явилася можливість працювати вчителем інформатики.
– Я в цьому розумілася,- каже пані Марія. – Тому після закінчення педакадемії отримала дві вищі освіти у Рівному.
Ще під час навчання у Кременці мала багато художніх предметів: живопис, рисунок. Дівчині це вдавалося, навіть допомагала у цьому своїм одногрупникам. Тоді і познайомилася з практикуючими художниками, викладачами.
Років шість тому, коли у соцмережі побачила, як створюють розписи на різних предметах, вирішила й собі спробувати і зробила малюнок на футболці звичайним акрилом. Сподобалося, але закинула цю справу, оскільки не вистачало часу. Якраз перед повномасштабною війною знову за це згадала і взялася творити.
– Малювала я постійно, але робота із текстилем активізувалася декілька років тому, коли з’явилося більше вільного часу, – пригадує майстриня. – Спершу почала з кастомізації власних речей (це коли продукт адаптовують під конкретну аудиторію). Розфарбувала білі джинси, футболки, бейсболку.
Подруга Тетяна, яка на той час відкрила магазин, замовляла екосумки з термодруком. Тож запропонувала Марії розмальовувати шопери. Ідея сподобалася. Створила кілька виробів. Такі шопери почали користуватися попитом у Шумську, адже раніше таке ніхто не пропонував. Це був ексклюзив для міста.
Тоді Марія Макаревич створила у соцмережі творчий профіль і почала виставляти свої вироби. А цьогоріч, коли у Шумськ завітали представники Програми «DOBRE», майстриня провела майстер-клас із розпису брелоків. Тоді й виникла ідея створювати їх.
Жінка бере активну участь у благодійних ярмарках. Організовує благодійні майстер-класи і всю суму, яку збирає, передає для потреб Збройних сил України. Дарує свої вироби дітям воїнів, батьки яких загинули, захищаючи державу від російського агресора. Пропонує власні роботи у якості лотів для лотерей. Також багато своїх виробів дарує.
Насолоджуватися мистецтвом Марія любить переважно увечері. Увімкне якийсь фільм або музику – і творить.
Уподобала візерунок чи якусь картинку у соцмережі – інтерпретує на власний лад, додає щось своє. Подобається українська вишивка. Ще малює акварельні листівки. А матеріал купує онлайн.
Створює власний виріб майстриня по-різному – часом і за вечір, а може і за декілька днів.
Малює Марія і на замовлення. Їй приносять футболки, блузки, і вона створює на них розписи. Подобається малювати дрібні деталі.
Її вироби є й за кордоном. У доробку – дерево життя, оберіг, українська вишивка, патріотичні малюнки та багато іншого. Умілиця каже, що таке захоплення – один із способів її самовираження.