Соломії Трачук, як і більшості дівчат, у школі імпонували предмети гуманітарного напрямку, особливо любила українську, англійську мови, історію, але це не заважало їй успішно вивчати й точні науки, навіть подобалася фізика, яка часто дітям дається складно.
Тому в олімпіадах різного рівня акредитації брала участь з більшості навчальних дисциплін.
Як тільки почала вивчати в 11 класі економіку, за місяць уже треба було брати участь в олімпіаді з цього предмету.
– Чесно кажучи, на високий результат не сподівалася, бо ж і часу для підготовки було мало, і предмет новий, але взяла участь і отримала перше місце у районі. Отож, треба було їхати на область. Виконала завдання і не дуже поспішаю знайомитися з результатами, – ділиться враженнями від олімпіади Соломія. – Зателефонувала своїй учительці Ліні Леонідівні і кажу: завдання були легкими. Це означало, що олімпіаду я провалила, бо саме так кажуть у таких випадках. Але коли увечері глянула на списки, побачила себе у переможцях – друге місце. Знову зателефонувала учительці й здивувала її.
Взагалі-то Соломія Трачук з тих людей, які не люблять вихвалятися особистими досягненнями. Дівчина каже, що, навпаки, її більше мотивують невдачі, адже поразка – це виклик працювати над собою, удосконалюватися, бо перемога – це так, для галочки, вона навпаки може затупити людину – мовляв, ти така розумна. Тому тут має бути раціональний баланс.
Нині дівчина – студентка Київського Національного університету ім.Т.Шевченка, вступила на державну форму навчання. Це вкотре підтверджує, що знання багато значать у сучасному світі, і в школі таки треба приділяти належну увагу навчанню.
А ще Соломія – активна у громадському житті. Дуже подобається дівчині брати участь у різних проектах. А це – цікаві поїздки, нові враження, знайомства, нові знання. Ось і цього року побувала у таборі від американського Корпусу Миру, де для молоді запропонували модель Організації Об’єднаних Націй, свого роду – симуляція Генеральної Асамблеї ООН.
– Мені випало бути делегатом від Бразилії, працювала у комітеті боротьби за права жінок. Ми писали різні резолюції, відстоювали свою позицію. Це досить цікаво, для мене особливо, бо маю мрію у майбутньому стати делегатом від України в ООН. Узагалі, мені приваблива дипломатія, і хотіла б з цим пов’язати життя, – розповідає Соломія і вважає, що участь у таких заходах вчить критично мислити, а ще дає можливість поспілкуватися з ровесниками з різних країн, тим паче, що усе – англійською. Тому це ще й неоціненний досвід, до того ж, безкоштовний.
Тому для цього потрібно вивчати ще англійську мову, і взагалі, то є потреба сучасного світу. Радіє, що, навчаючись у Шумському НВК-гімназії, мала можливість отримати необхідні знання з цього предмета.
Соломія переконана – від школи потрібно брати усе, що можна, а ще – не лінуватися і використовувати будь-яку можливість кудись поїхати, розширити світогляд. Загалом, уже у такому юному віці потрібно відповідально ставитися до свого життя, не згаяти його, на літніх канікулах не просто відпочивати, гуляти, а й займатися самоосвітою, пробувати себе у різному.