Презентація першого повного книжкового роману шумчанки Олени Ходюк «Гремислава» відбулася у Шумській центральній бібліотеці.
Жінка пробувала писати у різних літературних жанрах – на її твір «Любов понад усе» аматорський колектив районного будинку культури поставив п’єсу, де авторка зіграла головну роль. Є і публіцистом, її статті друкуються у газетах та альманахах.
Уперше, у грудні 1999 року, на сторінках «Новини Шумщини» з’явилася її «Гремислава» – перший історичний твір на Шумщині про жінку, як історичну постать.
«Гремислава» Олени Ходюк поділена на три розділи: «Погоринська наречена», «Жона і мати», «Вершина влади».
– Я дуже переживала, – ділиться пані Олена, – адже за 20 років змінилася я, мій світогляд, мовлення, письмо. Але все-таки цю історичну повість взяли до друку, значить, вона має жити, і не тому, що я її написала, а тому, що люди, мабуть, мають знати про таку особистість. У Польщі Гремиславу шанують як талановиту, сильну жінку. Це – перший роман про дочку Великого Київського Інгвара Ярославича, яка зростала у Шумську, тут вийшла заміж за краківського князя Лешка І Білого. Овдовівши, була регентшею малолітнього сина Болеслава V Сором’язливого. Практично, керувала наймогутнішим польським князівством.
– Це книжка, яка читається на одному диханні, – каже Віра Польова. – Поки не дочитаєш, не відірвешся.
Галина Гук, навпаки, розповідає, що розтягувала задоволення. Роман читається легко, захоплююче. І продовження обов’язково потрібне.
Історичний роман «Гремислава» Олена Ходюк писала 9 місяців – з грудня 1999 року по серпень 2000-го.
Зараз письменниця пише роман, робоча назва якого «За кордон». Також створює таборові портрети друзів, людей, які творять майбутнє нашої України. У пані Олени є збірки віршів, казок, які писала разом з донечкою.