Уже тиждень живемо в умовах карантину. Сьогодні пройшлася вулицями Шумська, особливих змін не помітила. Є трохи транспорту, люди роблять закупи у продуктових магазинах та аптеках, на ринку порожньо.
Що помітно, на полицях поменшало крупів, а на деякі з них, особливо це стосується гречки, ціни пішли вгору. Значно подорожчали цитрусові. Не відомо тільки – пов’язано це з карантином чи з сезоном заготівлі березового соку.
Що стосується засобів захисту, то маски так і не змогла придбати, в аптеках кажуть, що їх розбирають миттєво. Не було в наявності спирту, зате пощастило придбати антисептик для рук.
Продавці в аптеках розповідають, що раніше майже не траплялося ситуацій, щоб не було якогось препарату, а зараз це явище стає дедалі популярнішим. Дехто встиг придбати захисну маску, хтось пошив її сам, а сьогодні навіть побачила чоловіка, який виготовив її з … жіночого бюстгальтера. Що ж, народ рятується, як може.
У розмові з головним лікарем Шумської ЦРЛ дізнаюся, що лікарня отримала 3 тисячі медичних масок – їх роздають і медичним працівникам, і усім, хто заходить у лікарню.
Андрій Бобровський повідомляє про те, що на благодійний рахунок лікарні, який поширили у Facebook, надійшло 40 тисяч гривень. Найбільший вклад, майже половину вказаної суми, зробив керівник ФГ «Добробут» Олександр Кравчук, також долучилося ТОВ «Сегеш-Україна», решта – люди. За ці кошти у лікарні планують придбати кисень, респіратори, шапочки, медикаменти, а також хочуть доукомплектувати апарат штучної вентиляції легенів, який привезли з Німеччини – головний лікар розповідає, що уже зв’язалися із представниками німецької фірми, яка обіцяє у цьому посприяти. До речі, цікавлюся, чи решта апаратів, про які раніше повідомляв головний лікар, справні та придатні до ситуації, яка, борони Боже, може виникнути. Андрій Бобровський запевнив – так, усі справні, сьогодні ще один забрали із дедеркальської лікарні, апарат має суттєвий стаж, але його протестували, і він працює.
З пропозицією допомогти лікарні, звернулися представники «Контінентал Фармерз Груп», наразі тривають перемовини про те, що саме потрібно Шумській ЦРЛ.
Запитую і про те, як добираються на роботу медичні працівники. Андрій Бобровський розповідає, що це питання вирішено – два напрямки бере на себе Шумська ОТГ та Шумська райдержадміністрація, а ще три – волонтери. Вони беруться забезпечити пальним тих, хто буде довозити людей. Питання відпрацьоване, і сьогодні-завтра маршрути для медиків запрацюють.
Телефоную до Володимира Каніщева, і дізнаюся, що на базі ГО «Схід та Захід єдині» об’єдналися підприємці та аграрії району, яким не байдужа ситуація, і , як переконує Володимир, волонтери хочуть спрацювати на випередження, не чекаючи, коли вдарить грім. Для цього уже закупили розчини для обробки вулиць, внутрішніх приміщень, автомобілів. Придбали першу партію (1000 штук) захисних масок та перших сто пачок рукавичок. Наразі планують їх роздавати тим, хто найбільше працює з людьми, а це – медики, пожежники, поліція, військкомат. Робитимуть це безкоштовно. Завтра має надійти ще тисяча масок. Крім того, привезли тканину і планують їх шити.
У середу ми знову зв’яжемося з Володимиром Каніщевим, щоб отримати рахунок, куди можна перерахувати кошти – він буде готовий завтра, і ми повідомимо про це наших читачів. А наразі, якщо хтось може допомогти, звертайтеся особисто до Володимира Каніщева за тел.: 098–449-88-28.
Поки що підприємці, аграрії та волонтери закупили усе за власні кошти. Але кожен з нас може долучитися до цього руху і допомогти фінансово. Наша небайдужість – це інвестиція у власне здоров’я та життя.
Наразі ситуація на Шумщині спокійна. Як повідомили головний лікар Шумської ЦРЛ Андрій Бобровський та завідуюча Шумською підстанцією №5 ЕМД Ірина Білоока, кількість звернень хворих та викликів залишається на одному і тому ж рівні. Що не кажи, а карантинні заходи таки спрацьовують. Будьмо розумними і свідомими, особливо це стосується тих, хто приїхав з-за кордону. Потерпіть 14 днів – побудьте в ізоляції, щоб не наразити на небезпеку інших, а ми – дослухаймося до порад медиків.
Адже, як стало відомо з перевірених джерел, на Монастирищині, де підтверджено діагноз – коронавірус – другий на Тернопільщині, хворих у лікарні значно побільшало. Шануймося і використовуймо усі можливості, аби не впустити біду у наш дім. Тим більше, що наразі так і немає обіцяних тестів. Нехай доводиться робити і неактуальні кроки, але без цього – ніяк. І, головне, – залишаймо людьми у будь-якій ситуації.
За даними Міністерства охорони здоров’я, які оновлюють, станом на 10 годину ранку, на сьогодні, 24 березня, в Україні підтверджено 84 випадки зараження коронавірусом. Пізніше з’явилася інформація про те, що хворих уже 97 – про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.