Без бенкетів та публічних подій
Саме з цієї дати, 19 грудня, уведено ряд нових обмежень.
Зокрема, заборонено проведення у закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш, ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів; проведення в розважальних закладах і закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій; приймання відвідувачів у музеях, на виставках, у галереях тощо, якщо в залах присутні більше від однієї особи на 10 кв. м; робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки і замовлень на винос); проведення розрахункових операцій припиняють після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів і кафе буде дозволена до 01:00.
І ринки не працюватимуть
Релігійні заходи можуть відбуватися у приміщенні за умови присутності не більше однієї особи на 5 кв. м; на відкритому повітрі – за умови дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
Також збережено заборони, введені раніше.
Нагадаємо, що кількома днями раніше Уряд запровадив посилений карантин в Україні на період з 8 до 24 січня.
Серед іншого, буде заборонено роботу салонів краси чи перукарень (за винятком роботи за попереднім записом), закладів харчування (окрім на винос чи на доставку), прийом відвідувачів у ТРЦ (за винятком купівлі товарів першої необхідності), а також роботу продовольчих і непродовольчих ринків.
Замість локдауну – зимові канікули
За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигеля, так звані «зимові канікули заради безпеки» з 8 по 24 січня 2021 року роблять для того, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може настати після новорічних свят.
А як тоді бути із шкільними канікулами, які мали розпочатися з 25 грудня і тривати до 10 січня?
У Міністерстві освіти і науки заявляють, що навчальні заклади можуть самостійно вирішувати, як бути, скоригувавши навчальні програми.
Як зазначила начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Шумської міської ради Любов Дмитрук, дане питання обговорювали на нараді, спільно із керівниками навчальних закладів. Відповідно до законодавства, прийняли положення про затвердження структури навчального року. У період з 11 по 22 січня 2021 року навчальні заняття можна проводити у дистанційній формі або оголосити канікули шляхом внесення змін до структури 2020/2021 н.р. Тобто, школи можуть самостійно коригувати навчальний процес та визначати дати канікул, виходячи із затвердженої структури навчального процесу.
Законодавство каже, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовують в межах навчального року, має тривати не менше 175 навчальних днів. А структуру і тривалість навчального року, тижня, дня, занять, а також форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою. Крім того, тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року (крім літніх) не може становити менше 30 календарних днів. Зважаючи на це, заклади освіти до 21 грудня 2020 року мають повідомити про прийняті рішення.
Отож, є два варіанти, розпочати канікули, як планувалося, з 25 грудня 2020 року, і триватимуть вони до 10 січня включно. Тоді, у період карантину зимових канікул, що визначено урядом з 8 по 24 січня, організувати дистанційне навчання. Або ж – навчатися до 6 січня, а тоді розпочати зимові канікули.
Що вирішили, буде відомо уже наступного тижня.
На Шумщині майже тисяча хворих
Станом на вечір 16 грудня, на Шумщині з початку епідемії, на коронавірус захворіло 995 осіб.
З них 951 громадянин одужав, а 24 – ще продовжують хворіти. Кількість летальних випадків протягом тижня не зросла, загалом зареєстровано 20 смертей.
На лікуванні у Шумській ЦРЛ перебуває 27 хворих, з них 2 – з підозрою, 17 – на кисневій терапії, 2 – важких у реанімаційному відділенні.
На цю дату в Україні 919 704 людей захворіли коронавірусом. У Тернопільській області зареєстровано 31581 хворого на цю недугу.