Оригінальні букети створює молода майстриня Оксана Чухач і залюбки навчає цьому усіх охочих.
Для цього потрібно завітати на майстер-клас у творчу майстерню «ART-Box» і з головою поринути у світ творчості. Головне – бажання, а Оксана підкаже, як і що треба зробити, щоб у ваших руках народилася чудова композиція.
Перед святами в «ART-Box» був ажіотаж, адже майстрині проводили різні майстер класи. Оксана вчила, як зробити тематичний букет.
Записуюся на майстер-клас і я. І букет спробую створити, і читачам «Shumsk.Info» розповім, як це робити.
Мої партнери по майстер-класу – Максим Стаднік з мамою Оленою та Настя Синиця.
Отож, приступаємо. Спочатку Оксана Чухач розповідає про передумови, які мають передувати роботі – хороший настрій, спокійна музика, горнятко запашного чаю. На столі уже розкладені необхідні матеріали для створення композиції, і ми готові діяти. Але до цього слухаємо передісторію.
Виявляється, ці оригінальні букети стали популярними в Україні з минулого року і прийшли до нас з Європи. Там такі композиції – явище доволі поширене. Люди йдуть з ними у гості, на свята до батьків, віночками прикрашають вхідні двері своїх будинків, і не обов’язково роблять це під Різдво. Віночки можуть висіти круглий рік, правда, мотиви його бувають різні – залежить від пори року чи від тематики свята. На Різдво – з ялинкою, сосною, іграшками, солодощами, а ось на Великдень композицію творять з Пасхальних елементів.
Оксана Чухач розповідає, що такі букети усе більше подобаються шумчанам, правда, замовлення залежить від віку, статті, тематики свята. Ми будемо робити Новорічно-Різдвяний.
Треба насамперед подбати про елементи букета. Оскільки це зимові свята, то на столі багато гілочок ялинки, сосни, туї, новорічних прикрас, фрукти теж за сезоном і тематикою – яблука, мандаринки, а ще будемо використовувати шишки, корицю, карамельки.
Щоб усе трималося купи, треба кожен елемент закріпити на шпажки – по 4-5 штук іде на кожен фрукт – залежно від його розміру. Іграшки теж пронизуємо шпажками, а корицю, шишку, зірочки, карамельку прикріпляємо до шпажки скотчем. Коли усі «інгредієнти» готові, починаємо складати композицію. Обираємо пишні гілочки хвої і по черзі кріпимо різні елементи. Наперед потрібно подбати про те, щоб серед них один був великий, у нашому випадку це – яблуко, інші – середні та маленькі, для цього згодяться мандаринки та новорічні іграшки. Коли творимо, треба неабиякої вправності, бо однією рукою тримаєш елементи, іншою – закріплюєш усе скотчем, його не треба щоразу відрізати, обмотуєш, аж доки не прикріпиш останній елемент. Тоді скотч вивертаєш липким боком догори і обмотуєш так увесь стовбур та основу.
Що важливо, формуючи букет, потрібно прикріплювати елементи так, щоб не було видно ні шпажок, ні скотчу, постійно треба приставляти їх то туди, то сюди, щоб для кожного обрати правильне місце і композиція вийшла гармонійною та ефектною.
Нарешті ми усе скріпили у єдине ціле і настав час обирати обгортку. Оскільки зимові свята – це сніг і ялинка, то я обираю білий та зелений. Взагалі, для Новорічно-Рідзвяних букетів Оксана радить використовувати природні кольори. Обгортаємо з допомогою майстрині, бо ж Оксана уміє креативити та набила на цьому руку і радить, як краще. Зв’язуємо усе стрічкою, прикріплюємо бантик. І – неймовірна краса у моїх руках.
Аж не віриться, що це я сама зробила. Радію, бо, як то кажуть, перший млинчик не комом, а вдався. Та хіба могло бути інакше, коли я мала таку вправну учительку. Отож, букет готовий, і бажання потрапити на майстер-клас до Оксани Чухач стало ще більшим.