Виходець з Суража, а нині – мешканець Миколаєва, Юрій Ковальський – цікава, неординарна людина. Маючи технічну освіту, закінчивши Київську політехніку, працював у багатьох місцях, побачив у світі чимало незвичайного, а у зрілому віці реалізував себе і на гуманітарному полі.
У 2000 році започаткував приватне прибуткове видавництво «Яслав», яке випускає історичну, краєзнавчу, технічну літературу, казки. Пан Юрій досліджує історію, розуміється на археології, вивчає релігійні процеси. Переконаний, що історик, аналізуючи хід суспільного розвитку, має застерігати, до яких наслідків це може привести в майбутньому.
Чоловік усіляко пропагує розвиток зеленого туризму, реалізовує на практиці шляхи його поширення. Три роки тому організував на основі власних знахідок, артефактів, які приносять йому знайомі, власний музей. На його переконання, глибоке знання української минувшини має служити утвердженню наших історичних прав. Адже є чужоземні політичні сили, які заявляють свої претензії на українську територію, як на сході, так і на заході.
Книговидавець є і меценатом – він сприяв появі збірника легенд та переказів Шумщини, які зібрала та впорядкувала бібліотекар-краєзнавець, а нині – в.о. директора Шумської районної централізованої бібліотечної системи Олена Хрещук, яка й організувала зустріч для шумчан з непересічною людиною в читальному залі бібліотеки.