20 травня 2020 року, 11.00
Хочете дізнатися, як реагують на коментарі у соцмережах представники влади, установи Шумської громади, які мають сторінки у Facеbook. Для цього ми провели експеримент.
Спочатку промоніторили місцеві сторінки. Обрали ті, які найактивніше поширювали поширювали свої дописи. Тоді попросили своїх колег, друзів та родичів залишити під ними свої коментарі. А самі відслідковували реакцію на них.
Шумська громада реагує оперативно
Запитали про карантин
Зараз актуальні пости про карантин. На своїй сторінці Шумська об’єднана територіальна громада щодня публікувала пости про ситуацію із захворюванням на коронавірус. Пік минув, і наразі така інформація з’являється уже не щодня. Найсвіжішу ми віднайшли, станом на 15 травня.
І попросили колегу Володимира Гаврилюка залишити такий коментар: «Люди цікавляться, коли відновлять роботу транспорту та закладів громадського харчування». Відповідь не примушує себе чекати, у громаді реагують миттєво: «Ймовірна дата відновлення пасажирських перевезень після 22 травня, при умові прийняття відповідної постанови».
Правда, інформації про другу частину питання, тобто, про роботу закладів громадського харчування, немає.
Актуальна тема про ремонт доріг
Болюча тема для шумчан – дороги. Вірніше, їхній ремонт. Знаходимо пост про роботу комунальної служби. Даємо завдання Олександру Стасенку запитати у коментарі таке: «Цікавлюся, коли зроблять дорогу на Боложівку. Чи надіятися цього року?».
За кілька хвилин автор посту відповідає: «Подано заявку власнику Тернопільській ОДА. Погоджено областю ремонт 1,2 км. Якщо не буде форс-мажору, роботи розпочнуть у липні-серпні. Для точної інформації потрібно слідкувати за закупівлями УКБ в Тернопільській області».
Дана дорога, яка з’єднує центр громади з одним із її сіл, критична. Частина пролягає через Шумськ, де минулого року роботи розпочали. Але вона не належить до комунальної власності громади. І міська рада постійно звертається до власника – УКБ в тернопільській області. Це логічно, бо зі скаргами люди ідуть саме до Шумської ОТГ.
Цікавить реалізація місцевих проєктів
Прокататися на катамарані чи поплавати на човні по шумському озері. Втілити таку мрію Шумська ОТГ пообіцяла шумчанам. А коли виконає?
Просимо шумчанку Наталію запитати про це. Обираємо подібний пост. Тут теж мова про проект. Правда, за кошти «Бюджету участі». Про сучасний стадіон у с.Обич. Його уже реалізовують. Це коли міська рада фінансує проект, який переміг. А перемагає той, у кого найбільше голосів. А як же катамарани – запитує Наталя: «Дуже хочеться, щоб цьогоріч можна було втілити такий класний проєкт, як катамарани та човни на Шумському озері. Це можливо? Коли чекати?».
Шумська ОТГ реагує на коментар відразу. Більше того, дає посилання на тендерні закупівлі міської ради через систему Прозорро, де можна дізнатися, що такі закупівлі уже проведено.
Легітимність роботи місцевих підприємств
Часто на відповіді дописувачів реагує міський голова Володимир Плетюк. особисто роз’яснює ситуацію авторам коментарів. Наприклад, Олександр Сідлецький запитує про легітимність роботи підприємства з видобування торфу на території громади. Про це ми не просимо. Це запитання знаходимо під одним із постів.
Топова тема – дистанційне навчання
Як успішно завершити навчальний рік? Коли дітям видадуть табелі, і в якому вигляді? Ці питання адресую на сторінку відділ освіти, культури, молоді та спорту Шумської міської ради. До оголошення карантину, тут щоденно висвітлювали інформацію про проведення заходів у школах, повідомляли про зміни у законодавстві. Часто поширювали позитивний досвід колег. Зараз акцент на дистанційному навчанні. Саме під таким постом мої запитання:
Наразі на свої запитання ще очікую відповіді. Як і Олександр Стасенко, який, на наше прохання, запитав про ремонти у школах.
Також цікавлюся, чи повернуться діти у вересні до повторення навчальних тем, які випали на карантин, на що отримала відповідь через дві години: «Так, у вересні буде здійснюватися коригуюче навчання».
На прохання журналістів, наша знайома Ольга Липовецька адресує два запитання у «лічку» сторінки.
Перше стосується того, чи справді підуть на пенсію з 1 липня 2020 року вчителі, які досягли відповідного віку. Інше стосувалося випускних вечорів. Ольга має племінника-одинадцятикласника, і їй це цікаво. У відділі освіти повідомлення прочитали, але ще не відповіли. Наразі минула доба. Ольга зробила скріншот і надіслала нам у редакцію.
Шкільні сторінки активізували
Ольга Липовецька – ще й молода мама. Має школярку, тому освітянські питання її хвилюють. Ольга активно читає дописи на цю тему. Тому просимо її зайти на сторінку «Учнівське самоврядування Шумського НВК». І залишити коментарі під постами.
Перший – про можливість онлайн-уроків для дітей на місцевому рівні.
Йдеться не про загальнонаціональні відеоуроки, а про місцеві. Долучивши технічно увесь клас, вчитель міг подавати тему уроку. Водночас, відповідати на запитання.
Інше запитання стосується термінів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Наразі Ольга Липовецька ще не отримала відповіді на свої запитання.
Читати також: