Сьогодні у Тернопіль доправили біоматеріали трьох шумчан для лабораторного дослідження на коронавірус, – повідомив головний лікар Шумської ЦРЛ Андрій Бобровський. Нагадаємо, що попередні підозри не підтвердилися, і на Шумщині не було зареєстровано жодного випадку інфікування COVID-19.
А тепер про ще одне нововведення від уряду – Міністерство охорони здоров’я дозволило владі на місцях приймати рішення про відкриття продуктових ринків під час карантину, але наказало суворо дотримуватися певних обмежень.
Згідно з постановою санітарного лікаря України Віктора Ляшка, при здійсненні торгівлі на ринках необхідно дотримуватися наступних умов: це має бути ринок харчових продуктів; на ринку можуть знаходитися не більше одного відвідувача на 20 кв. м торгівельної площі; відстань між покупцями в чергах має бути не менш, ніж 1,5 метра; торговці та покупці повинні мати на собі засоби індивідуального захисту; для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше ніж 3 метри.
Телефоную до міського голови Володимира Плетюка, щоб дізнатися, як до такого кроку поставилися у Шумській ОТГ, і чи приймали відповідне рішення.
– Ні, такого питання ми не розглядали і, особисто моя позиція, як міського голови, така: це неправильно у період загострення ситуації з коронавірусом у державі. Відразу виникає запитання: хто має проконтролювати дотримання вимог – відстань між покупцями, місцями торгівлі та інше. Це ще якщо громада має муніципальну поліцію, то можна якось впливати на ситуацію, – каже міський голова. – Крім того, якщо уряд чи місцева влада не забороняє торгівлі, то це не означає, що власник зобов’язаний це робити. Якщо він думає, у першу чергу, про свою безпеку, про безпеку рідних, загалом міста чи села, де мешкає, то може закрити свою торгову точку, не чекаючи відповідного документа, організувати торгівлю онлайн. Ми усі, насамперед, маємо думати про життя та здоров’я, а тоді про все решта.
Що стосується дезінфекції вулиць, то міський голова Волимир Плетюк розповів про те, для цього є кошти та ресурси, але наразі влада надіслала запит у Держпродспоживслужбу, адже цим питанням мають займатися спеціалісти – потрібно знати, де дезінфікувати, як, у яких кількостях, якими засобами.
У такій справі не може бути аматорства, бо наслідки можуть бути негативні. Тому, як тільки отримають відповідь, працівники КП «Шумськкомунсервіс» приступлять до дезінфекції. Що стосується приватних приміщень, то їхньою дезінфекцією мають займатися самі власники.