26 квітня 2020 року, 16.30
Хто не любить поласувати чимось смачненьким? Признайтеся чесно: таких немає. Тим більше, тепер, коли під час карантину родина, здебільшого, перебуває удома, і часу, особливо у вихідні, хоч відбавляй.
Наталя Мамчур – підприємиця, торгує жіночим та чоловічим одягом у власному магазині «Наталі». З першого дня, як тільки оголосили про введення карантину, зачинила торговельну точку і чекає, коли ситуація покращиться, щоб повноцінно відновити роботу.
Але нудьгувати не має коли. Зрештою, як і в інші дні, бо жінка – щаслива дружина і мама трьох синів. Тому для своїх чоловіків завжди доводиться готувати. А зараз має можливість потішити їх улюбленими смаколиками. Перелік страв, які полюбляють хлопці, чималий, але Наталя охоче поділилася тими, які її чоловікам смакують найбільше. Лідером у кухонному рейтингу родини Мамчурів є червоний борщ, далі ідуть вареники з сиром та шкварками, налисники, на десерт частенько готує печені яблука, а запивають усе киселем з вишнями. Словом, чоловіки від такої палітри страв голодні не будуть. Спробуйте і ви, ось і рецепти.
Червоний борщ
На три літри води Наталя бере 400-500 грамів м’яса, по 500 грамів буряка та картоплі, по 200 грамів моркви та цибулі, 3 столові ложки томатної пасти, 300 грамів капусти або пів склянки квасолі (це уже, кому з чим смакує), 3-4 штуки лаврового листа, оцет – 1-2 чайні ложки, часник, сіль та перець – за смаком.
М’ясо відварити до готовності, вийняти, нарізати кубиками і покласти назад у каструлю, буряк відварити і нарізати соломкою або натерти на крупній тертці. Притушкувати на сковорідці на олії з томатною пастою. Тим часом у бульйон додати відварену до напів готовності квасолю (якщо берете капусту, то її варто покласти пізніше, коли картопля наполовину звариться), картоплю, порізану кубиками. Моркву потерти і підсмажити на олії, цибулю можна теж притушкувати, а можна додати сирою разом з картоплею. За 10 хвилин до готовності посолити, поперчити, додати оцет. Нехай покипить. Вимкнути газ під каструлею з борщем та додати приготований буряк, і нехай трохи настоїться. Так борщ матиме насичений червоний колір. Подавати із сметаною та часником. А ще краще – з пампушками або пиріжками, щедро приправленими товченим часником.
Вареники із сиром та шкварками
Для замісу тіста господиня використовує традиційний рецепт. Бере 500-600 грамів борошна, біля 300 мл води, 1-2 яйця, чайну ложку солі. Перед тим, як почати готувати, борошно просіює та насипає гіркою, у якій робить заглиблення. Сюди додає усі інші складники та замішує густе, еластичне тісто. Вимішене тісто залишає приблизно на пів години у, прикритій кришкою, ємності або, загорнувши в харчову плівку.
Готове тісто розділяє на невеликі шматки – їх можна розкачати у джгутики-«ковбаски», діаметром, біля 2 сантиметрів, та розрізати їх на невеликі шматочки, розміром з горіх. Ці шматочки добре притрусити борошном та розкачати качалкою у тонкі кружечки. А можна тісто розкачати у тоненький корж і витиснути кружечки склянкою.
500 грамів сиру добре вимішати з яйцем та сіллю, і цю начинку викладати на розкачані кружечки та заліпити вареник у вигляді на півмісяця. Варити у підсоленій воді 7-10 хвилин, доки вареники не спливуть на поверхню.
Мамчурі люблять, щоб свіжо зварені варенички були приправлені засмажкою із шкварочками. Можна також полити страву розтопленим вершковим маслом.
Налисники
У чоловічій компанії дуже смакують налисники з сиром, тому Наталя їх часто готує. Спочатку потрібно посмажити тоненькі млинці – 4-5 яєць збити із столовою ложкою цукру, додати 250 мл молока, потроху додавати борошно (приблизно, 2 склянки), і ще 250 мл молока, 1 чайну ложку солі та 3 столові ложки олії. Усе ретельно перемішати. Відставте тісто на 10-15 хвилин. Смажити млинці на сковорідці, змащуючи її олією.
Тим часом приготувати начинку – змішати 500 грамів кисломолочного сиру, 2 чайні ложки сметани або вершкового масла, 2 яйця, 5 столових ложок цукру. Наталя Мамчур любить класти у начинку багато кориці та ваніліну, це додає їм особливого смаку, але то – за бажанням, як хто любить. Готові млинці рівномірно змастити начинкою та згорнути у рулет. Можна налисник підсмажувати на сковорідці до рум’яної скоринки і подавати гарячими із сметаною. Або складати у каструльку, перемащуючи кожен пласт розтопленим вершковим маслом і поставити на 15 хвилин у розігріту духовку. Подавати, поливаючи шоколадом. Хто любить, можна додати у сир родзинки або дрельовані вишні.
Запечені яблука
Для запікання яблук можна брати найрізноманітніші начинки, додавати гарбуза, родзинки, вишні і, навіть, морозиво. Наталя найчастіше запікає яблука з сиром. Для цього необхідно взяти 8-10 яблук, 200 грамів м’якого сиру, 4 чайні ложки цукрової пудри, родзинки, 1 склянку нежирних вершків, 2 яйця, кілька чайних ложок цукру, щіпку ваніліну.
З яблук видалити серцевину і хвостики, ложкою або ножем дістати м’якоть, подрібнити і змішати її з сиром, пудрою, родзинками. Заповнити яблука сирною сумішшю, укладаючи її гіркою. Викласти плоди в глибоку форму якомога щільніше, щоб вони не переверталися. Вершки змішати з яйцями, цукром і ваніліном. Збити соус міксером і залити ним яблука. Помістити форму в духовку, розігріту до 200°С. Запікати близько 10-15 хвилин або до м’якості. Хто любить, можна розтопити мед і поливати ним яблука перед подачею на стіл.
Кисіль з вишнями
Після того, як смачно поїли, усі люблять щось попити. Для своїх хлопців Наталка часто готує кисіль з вишнями. Для цього бере 400 грамів вишень без кісточок, 2 літри води або вишневого компоту, 200 грамів цукру, 5 столових ложок картопляного крохмалю.
Вишні викласти в каструлю і залити двома літрами води. Довести до кипіння, додати цукор і на невеликому вогні варити 15 хвилин. У посудину всипати картопляний крохмаль, залити невеликою кількістю (100 мл) холодної води і добре перемішати. Після цього розведений крохмаль тоненькою цівкою влити у киплячий компот, який, при цьому, слід постійно помішувати ложкою, щоб не утворилися згустки. Як тільки кисіль закипить, його треба відставити з вогню. Теплий або охолоджений кисіль розлити у склянки і подавати до столу.
Смачненькою вийшла підбірка рецептів, правда? Та ще й добряче нагнала апетиту. Що ж, гайда на кухню – готувати налисники і борщик або запікати яблука. Не важливо, що, аби вийшло смачно і корисно.
Читати також:
Чи зручно сьогодні жити у Шумську. Про реалії провінційного комфорту розмірковують місцеві мешканці
Як коронавірус вдарив по шумському бізнесу. Розповідають три реальні підприємці
Як пережити карантин і не піддаватися паніці: поради шумчанам від психолога