28 травня 2020 року, 10.30
«Хліба та видовищ» – вимагали древні римляни. Цей вислів популярний і досі. Бо люди, подбавши про побут, хочуть урізноманітнити своє дозвілля. Особливо – молодь.
А як з розвагами у Шумську, у громаді. У міській раді кажуть, що це питання завжди актуальне. Але не все можна зробити відразу. Для втілення одних ідей потрібні кошти, інших – час.
– Тривають роботи з благоустрою парку відпочинку «Соснина». Ця локація особливо популярна у шумчан, – коментує міський голова Володимир Плетюк. – Тут зроблено багато. Та це ще не все. Уже закуплено катамарани, човни. Облаштовано альтанки, але ще кілька у планах. Ще не всюди поклали бруківку.
Парк у центрі міста – теж улюблена локація шумчан. Але спочатку треба завершити роботи по «Соснині». А тоді – парк. Тут теж можна багато організувати.
І далі у планах – сучасний Будинок громади. Він має стати базовим центром дозвілля у Шумській ОТГ. Але на це потрібно 14 мільйонів гривень. Проєкт виготовили, але таких коштів громада немає. Тому подаємо на державне фінансування.
Працюємо по селах громади. Закликаємо ініціативних людей подавати пропозиції. А тоді спільно шукаємо варіанти, як це втілити. Для прикладу, завдяки Бюджету участі, зроблено тренажерний зал у Потуторові, чудову відпочинкову зону у Биківцях. Зараз облаштовують сучасний стадіон в Обичі.
Щодо розважальних центрів – це питання бізнесу. Якщо хтось хоче це розвивати, будь ласка. Але тут потрібні кошти, щоб вкластися.
А що пропонують люди? Чи все їх влаштовує? Як можна змінити дозвілля? Що для цього потрібно змінити? І які кроки роблять самі? Про це ми запитали в активних громадян Шумської громади.
Багато ідей не так складно втілити самостійно
Марія Макаревич, керівник молодіжного напрямку роботи Центру розвитку ініціатив «ІнСорс», куратор JUNIOR TEAM
Одним з ключових напрямків діяльності команди ГО «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» є робота з молоддю. Розуміємо, що підлітки і молодь 19-35 років мають різні потреби.
Саме тому у 2019 році ми провели 30 заходів, в яких основною цільовою аудиторією визначили саме місцеву молодь. Це були: майстер-класи; тематичні дискотеки та кінопокази, «відкритий кінотеатр»; велопробіг, сімейне свято; гра «Мафія». Дбаємо, щоб ці події відбувалися не для «галочки». Щоб на них було дійсно цікаво.
Щоб робота з молоддю була системнішою, заснували підлітковий осередок JUNIOR TEAM.
Мета – розвиток громадської активності молоді 14-18 років. Основні напрямки роботи: організація масових молодіжних заходів, популяризація активного дозвілля, розвиток волонтерського руху, творчого потенціалу членів JUNIOR TEAM, активна участь у реалізації проєктів «ІнСорс», реалізація творчих ініціатив.
Наша молодь, особливо підлітки, мають масу креативних ідей. Багато з них не так складно втілити самостійно. Головне – хотіти слухати молодь та аналізувати.
Вечори вуличної музики можуть стати візитівкою громади
Марія Янчишина, голова Центру по роботі з грантами та проєктами у Раді лідерів Шумського ліцею
Тема дозвілля для мене досить важлива. Адже я з тих, хто повний сил та енергії! Люблю свою громаду, тут дійсно добре жити. Проте, вихідні, які різко обмежені сидінням у парку чи прогулянками «Сосниною», таки набридають. Тому частенько виникають ідеї, як «розфарбувати» відпочинок.
Всі свої розмови починаю з цього: «Я божеволію від мистецтва». Тому мій спосіб урізноманітнити дозвілля громади: запровадити щомісячний вечір вуличної музики. Охочих у нашому містечку вистачає. Такі культурні вечори сприятимуть спілкуванню однодумців й розвиватимуть творчу сторону молоді. Для цього необхідна технічна підтримка, відповідальний організатор та сприятлива погода. Згодом це може стати крутою традицією та візитівкою Шумської громади.
Всі, напевно, пам’ятають минулорічний забіг з нашим мером! Шкода, що це було лише один раз. Гадаю, це класна ідея.
До речі, я з своїми ліцейними друзями беремо участь у конкурсі «Еко? Логічно!» від Всеукраїнського благодійного фонду «Разом з Кернел». Прикрашаємо своє дозвілля інформаційно-просвітницькою роботою.
Згуртувалися і довели,
що спільно можна перемогти
Валерія ПАНАСЮК, активна мешканка с.Обич
Якщо говорити про дозвілля у с.Обич, то хотілося б більшого, хоча ми організовуємо чимало заходів. Проте влітку для жителів є небагато розваг – це або святкування Дня села, або літні футбольні ігри. Та й так! Пригадую, свято робили і на території старого клубу, і біля нового, і навіть колись на стадіоні, тобто, не мали визначеного місця. А зараз, наприклад, у нас реалізовують проєкт «Облаштування стадіону в с.Обич». Це завдяки злагодженій роботі селян і перемозі у конкурсі «Бюджет участі-2020».
Наші активісти створили такий проєкт. Подали його на розгляд у міську раду. Потім відбувалося голосування. Проєктів було кілька. Тому перемога залежала від активності самих селян. Ми згуртувалися. І довели, що спільно можна зробити багато.
Сподіваємося, тут будуть організовувати не лише спортивні ігри, а й інші заходи. Як ось свято Дня села, Івана Купала тощо. І, зрештою, атракціони зможуть влаштовувати не на схилах. Для цього буде обгороджене спортивне поле. Тому селяни з нетерпінням чекають завершення реалізації проєкту та остаточного виходу із карантину, аби випробувати оновлений стадіон на практиці.
Читати також:
Від пункту “А” до пункту “Я”. Якою вийшла абетка Шумська, яку ми написали
Що потрібно робити, аби змінити життя у Шумській громаді. Три історії від активних та ініціативних шумчан
Чи зручно сьогодні жити у Шумську. Про реалії провінційного комфорту розмірковують місцеві мешканці
Які питання у громаді потрібно вирішувати у першу чергу. Рейтинг шумських проблем