Сьогодні у Спасо-Преображенському храмі м.Шумськ ПЦУ молилися за мир в Україні та за наших захисників та захисниць, які боронять державу від російського агресора. Ця молитва була особливою, адже очолив її Блаженніший Митрополит Епіфаній, який перебуває у ці дні на Тернопільщині, зокрема, і на Шумщині.
Навіть сильний дощ не завадив – храм був ущерть наповнений людьми, які хотіли спільно помолитися до Всевишнього та отримати благословення від Блаженнішого Митрополита Епіфанія.
– Війна в Україні триває не шість місяців, не вісім років. Вона триває століттями. Століттями ми доводимо своє право на незалежність, право вільно жити у своїй державі. На нашому шляху багато випробувань, але ми їх пройдемо. Ми пройдемо випробування війною, яка завершиться нашою перемогою. Наші попередники століттями доводили своє право мати свою незалежну українську державу. І вони боролися, віддавали за це життя. Ми маємо славну давню історію.
У нашої держави були різні сторінки – часи розквіту і часи падіння. Але знаючи історію, ми можемо долати ці випробування. Тому ті, хто прагне відновити імперію, пропагує ідеї «русского мира», ніколи цього не досягнуть. Вони побачили, що українці не прагнуть цього, а хочуть, як європейці, бути вільними, бути повноправним членом Європейського Союзу. Ми хочемо бути у спільноті, де панує право, де є свобода, – із такими словами звернувся до пастви Блаженніший Митрополит Епіфаній. – Ми бачимо з 2014 року, коли відбулася окупація Криму, що насправді є там, куди прийшов окупант. Там немає свобод, там немає прав, там наша церква знаходиться у підпіллі, а наші священники – у розстрільних списках.
Ми не прагнемо такої свободи. Ми хочемо, щоб в Україні запанував справедливий мир. Ми будемо боротися за це до кінця. Справедливий мир настане тільки тоді, коли ми переможемо агресора, коли ми виженемо геть окупанта з останнього куточка нашої, Богом даної, української землі. То ж ми молимося і покладаємо нашу надію на Бога. Але, як християни, ми повинні також жити по-християнськи, виявляти любов до своїх ближніх. Бо там, де немає любові, немає Бога. І, відповідно, там не буде і успіху. Тому ми повинні проявляти свою любов до ближніх. Якщо ми оглянемося навколо, то таких людей є багато. І вони не завжди потребують матеріальної підтримки, а – духовної. І дуже часто це може допомогти набагато більше. Любов єднає нас, вона посилює нас. А в єдності – наша сила.
У цей день ми підносимо молитви за наших воїнів, за наших новітніх Героїв. Завдяки їхнім старанням ми відновимо нашу територіальну цілісність. Бо ми прагнемо мати вільну, незалежну, демократичну європейську державу. Сьогодні за ці цінності ми платимо дуже високу ціну. Бо там, на передовій, повсякденно гинуть наші Герої. Тому ми маємо підносити за них молитви. Вони відчувають нашу підтримку, нашу молитву, якщо вона лунає із любов’ю. Єднаючись у молитві, ми підсилюємо їхній дух там, де вони є обличчям до смерті. Тому наш священний обов’язок молитися і допомагати, наближаючи нашу Перемогу. Для мене сьогодні – велика радість підносити у цьому прекрасному храмі молитву за наших воїнів.
Блаженніший Митрополит Епіфаній передав шумчанам вітання від його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія та предстоятеля Елладської православної церкви, блаженнішого архієпископа Ієроніма, з яким мав честь співслужити літургію.
– Ми маємо з вами підтримку з боку інших помісних православних церков. Ми молилися у священних місцях, де проповідував апостол Павло. Маючи таку підтримку, ми надихаємося і не маємо права опускати руки. Звичайно, важко, адже боротьба триває. Але аналізуючи історію, ми не упустимо свого. Адже століття тому ми мали свою українську державу, свою автокефальну українську церкву. Через чвари і непорозуміння ми це втратили. Далі прийшли голодомори, які забрали мільйони українських життів. Ми повинні перемогти раз і назавжди, щоб цьому не було продовження. Ми молимося за наших воїнів, щоб Бог давав їм сили і терпіння у важкій боротьбі, – зазначив у своєму зверненні до парафіян храму Блаженніший Митрополит Епіфаній, а також нагородив орденом архістратига Михаїла Віктора Смоляка – за заслуги перед Православною церквою України та жертовність. Благословенну грамоту отримала Марія Бабій.
Голова Шумської громади Вадим Боярський подякував Блаженнішому Митрополиту Епіфанію за спільну молитву у храмі за мир в Україні та наших українських воїнів:
– Завжди давня Шумщина історично була пов’язана з християнством. Символічно, що у 1233 році великий князь Данило Галицький у місті Шумськ, у храмі, молився перед переможною битвою з угорським військом. Сьогодні ми спільно молилися за перемогу нашої держави. Ми віримо і впевнені, що Переможе Україна. Від імені шумчан хочу подякувати вам за таку нелегку, але важливу, працю на ниві Господній, вручити подяку і подарувати картину місцевого художника Влада Боярського, де зображений храм, у якому ми зараз стоїмо. Знаково, що картина має назву «Храм після дощу». Тому я впевнений, що ці потоки дощу, якими зустріла вас Шумщина, виллється великою Божою благодаттю для нашої України.
Благочинний Шумського благочиння, настоятель Спасо-Преображенського храму м.Шумськ ПЦУ Миколай Бабій подякував Блаженнішому Митрополиту Епіфанію за спільну молитву.
– Кожен із нас неодноразово у своєму житті переконався у тому, що Господь ніколи не залишає нас без своєї ласки. Господь завжди опікується нами, прагне нашого духовного успіху і надіємося – нашої Перемоги, за яку ми сьогодні молилися. Ми переживаємо досить великі історичні часи, тому що ми застали історичний час відновлення нашої Помісної православної церкви України. І вам, Блаженніший, випала велика честь стати на чолі Церкви, опікуватися всіма нами, всіх нас об’єднувати, повчати, врозумляти, адже кожна Божа дитина хоче відчувати батьківське піклування. Саме про це ми вас сьогодні просимо. Щоб ви, наш духовний батько, завжди допомагали нам іти правильним шляхом до спасіння. І не тільки самим, а вести усю паству, яку Господь ввірив у руки нам, священникам. Тому дякуємо Господу, що ми маємо вас, що ми відчуваємо кожен час ваші молитви, що отримуємо завжди ваше Благословіння, – звернувся до владики у своєму подячному слові о.Миколай.
А на завершення спільної молитви уся церква співала «Многая літа» та «Боже, великий, єдиний». Кожне слово, яке звучало рідною, українською мовою, западало глибоко у душу християн. І воно, скроплене вірою та молитвами, щедро зійде у серцях Божою благодаттю. А наші молитви щодня наближатимуть Перемогу України. Бо, як зазначив Блаженніший Митрополит Епіфаній, у кожного з нас у руках – зброя. І ця зброя – наші молитви.