Територія 1 відділу Кременецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у той час, коли Україна мужньо відбиває підлий напад російської армії на нашу землю, напевно, найлюдніше місце у Шумську уже з перших днів війни.
Велика кількість чоловіків прийшли сюди не для того, щоб запастися продуктами першої необхідності чи зняти готівку у банкоматі. Вони тут, щоб виконати першу заповідь мужчини-лицаря – захистити свою сім’ю, власну землю, коли на неї пішов війною той, хто лицемірно називав себе старшим братом.
Підходжу до сивого, але на вигляд досить моложавого, спортивної статури, чоловіка, на вигляд – 50-60 років. Запитую, як звати, ім’я по батькові, з якого року, звідки, яка сім’я? Чітко відповів на всі мої запитання. Що вразило, він – 1950 року народження, останній раз тримав зброю у 1970 році, коли демобілізувався.
– У мене є дружина, діти, внуки. Прийшов сюди, бо треба захищати себе, свою Україну. Немає значення, куди мене направлять – у бойові частини, у територіальну оборону. Куди скажуть, туди піду без вагання, – розповідає.
Певна річ, цього поважного чоловіка ніхто не викликав повісткою, і до підрозділів, які воюють, стримуючи агресора, він непридатний. Але яка сила духу у цього жителя Шумської громади, якому йде восьмий десяток! Наймолодший з шумчан, який відправлявся у свою бойову частину у п’ятницю, був 1999 року народження. Він лише недавно повернувся із зони бойових дій на Сході України і ось знову, без вагань, йде на захист нашої землі. Всім би такого незламного духу. І він є у багатьох. Про це розповідає військовослужбовець 1 відділу Кременецького РТК та СП Ірина Свідрук.
– Я вражена патріотичним поривом шумчан. Ми знаходимося на казарменому становищі. Разом з нами у відділі, до слова, лише 25 лютого знаходилися понад десяток чоловіків, яких ми не викликали повісткою. Вони самі прибули з речами і заявили, що йдуть воювати і чекають, щоб їх відправили у діючу армію. Хлопці та чоловіки навіть ночували та ночують з нами, сплять на матрацах у коридорах, з сумками під головою.
Наш відділ працює в штатному режимі. Не можу, відповідно до закону про воєнний стан, сказати точну кількість відправлених нами команд та мобілізованих, але, повірте, їх дуже і дуже багато.
Ми дуже відчуваємо підтримку простих шумчан, підприємців, релігійних громад різних конфесій у забезпеченні всім необхідним для нашої повсякденної напруженої роботи – матраци, ковдри. Самі телефонують та запитують, що треба насамперед – продукти, транспорт, свічки та інше. Назвати хочеться всіх – наших добровільних помічників дуже багато. Та все ж виокремлю хлопців зі спілки воїнів-афганців, волонтерів зі ГО «Схід та Захід єдині», підприємців Сергія Атаманчука, Олега Зелінського, Володимир Матвійчук. Впевнена, що при наступному нашому спілкуванні цей список буде набагато більшим. Ми вдячні всім за допомогу.
Спілкуюся у ці дні з багатьма людьми. Учора вранці (26 лютого) до порожньої батьківської хати приїхали з Києва мої сусіди передпенсійного віку. Вони діставалися зі столиці з початком боїв за серце України, цілих 12 годин. Розповідають, там небезпечно, є руйнування, але у переважної більшості киян дух бойовий, паніки немає, ситуація, наразі, під повним контролем наших Збройних сил.
До двоюрідної сестри приїхала її донька, яка заміжня за поляком і мешкає у сусідній країні. Розповідала, що у потязі, разом з нею, їхали в Україну дуже багато чоловіків, хлопців, які діставалися додому, щоб прибути до пунктів комплектування і стати у солдатський стрій.
До іншого мого сусіда приїхала донька, якій вже далеко за 40-років. Вона постійно мешкає у Німеччині, має там сім’ю. Повернулася сюди за покликом серця, бо вона – військовозобов’язана, військова спеціальність – медична сестра. Жінка хоче бути корисно Україні у важкий час випробувань війною, коли стає зрозумілим, хто є хто.
Читайте також:
Потік переселенців, відправлення у частини та “ковідна” тисяча для підтримки ЗСУ
Яка ситуація у Шумській та Дедеркальській громадах через воєнні дії і що варто знати
На яких ресурсах шукати достовірну інформацію: перелік офіційних джерел
У районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Шумська розповіли про мобілізацію та тероборону