Юні художники, учні класу образотворчого мистецтва Шумської школи мистецтв, презентували випускні роботи разом зі своєю викладачкою Вікторією Каменєвою під час виставки у Шумській Публічній бібліотеці.
У роботах юних виконавців прослідковувалася тема війни. Адже діти переживають ці події по-своєму і пропускають через власну свідомість. Тому й не дивно, що у багатьох із них ця болюча тема висвітлена через творчість, а саме – на полотні.
Станіслав Фасолько створив картину під назвою «Весільний обряд», де передав етимологію українського звичаю. Учень каже: цим намагався нагадати, що нема майбутнього без минулого, і ми маємо берегти власні традиції. Робота виконана у техніці кольорової графіки.
Соломія Приймич втілила у своїй роботі образ української співачки лемківського походження Христини Соловій. Для юної художниці ця тема близька, адже її дідуся та усю родину по маминій лінії було депортовано із Лемківщини. Соломія використала змішану техніку з елементами петриківського розпису.
Уляна Козачок зобразила шумський костел. Дівчина каже, що це – візитівка нашого міста і розповіла про історію храму. Робота виконана аквареллю, точно передана кожна деталь.
Дівчина живе поруч з костелом, тому ідея намалювати саме його виникла відразу. До слова, свою роботу юна шумчанка творила на основі світлини Аркадія Боярського.
«Відродження через біль» – таку назву має картина випускника Максима Поплавського. Хлопець зобразив міфічну птаху фенікс у національних барвах. Цим він хотів передати одвічну боротьбу українського народу за свою незалежність, його незламність. Як фенікс постає із попелу, так і наша Україна відродиться після Перемоги.
На тему війни Максим говорить із хвилюванням, адже тато хлопця недавно повернувся із Донеччини. Із його розповідей хлопець знає, що там зараз відбувається, і намагався передати це у своїй творчості.
Сабріна Левченко, обираючи тему для випускної роботи, відразу вирішила, що малюватиме Італію. Тут дівчина народилася, і її досі зачаровують простори Лігурії, гори Апеніни і Лігурійське море. Робота виконана акриловими фарбами та гелевою ручкою. Сабріна уже не вперше презентує свої роботи на виставках.
«Мистецтво понад усе» – таку назву мала картина випускниці Яни Хрущ. Дівчина виконала її як ілюстрацію до фільму «Піаніст» про польського музиканта Владислава Шпільмана. Яна переконана, що ці події перегукуються із сучасними реаліями в Україні.
Своєю роботою юна художниця намагалася донести до загалу те, що ідея не у мистецтві виживання, а у виживанні заради мистецтва.
Вікторія Каменєва подякувала учням, відвідувачам виставки, а також працівникам Публічної бібліотеки за можливість презентувати роботи випускників.