Через війну мільйони українців змушені були покинути свої рідні домівки. Багато з них втратили контакт зі своїм сімейним лікарем.
– У кого ж нам консультуватися, хто видасть електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін та створить електронне направлення? – із таким запитанням звернулася до нас донедавна мешканка Харківщини, яка тепер мешкає на Шумщині.
– Від початку війни Міністерство охорони здоров’я врегулювало питання надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам під час воєнного стану, адже деякі з них потребують медичних послуг. Вони можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, а відсутність декларації не є перепоною для отримання первинної медичної допомоги, – прокоментував ситуацію сімейний лікар Шумської міської лікарні Олег Філь. – У ВПО найбільш затребуваною є «первинка». Такі пацієнти зверталися і до сімейних лікарів, і до педіатрів як у Шумській амбулаторії та у Великих Дедеркалах. З початку повномасштабної війни медичної допомоги потребували 529 осіб, з них – 195 дітей.
Що стосується програми «Доступні ліки». Спочатку такі рецепти робили у паперовому варіанті. А коли на повну запрацював функціонал і пацієнт мав декларацію, то сімейні лікарі Шумської первинки почали виписувати електронні рецепти. Багатьох внутрішньо переміщених осіб не було в системі, проте медичну допомогу їм надавали, але не реєстрували, оскільки мали надію, що вони повернуться до рідної домівки. Деякі хотіли підписати декларації із сімейними лікарями Шумської первинки.
Надавали медичну допомогу людям з Київщини, Харківщини, Херсонщини, Миколаївщини, Донеччини, Дніпра, Запоріжжя.
Також внутрішньо переміщеним особам (і дорослим, і дітям) проводили вакцинацію – згідно з календарем щеплень, ковідні щеплення, уводили бустерні дози та інше.
– З початку воєнних дій у Шумській міській лікарні амбулаторно проліковано 169 осіб з числа переселенців, з них – 37 дітей, стаціонарно – 148 осіб, з них – 44 дитини. Також у закладі зроблено 21 оперативне втручання для ВПО. Найбільше громадян звернулося з Київщини та Харківщини, також – з Житомирщини, Херсонщини, Миколаївщини, Дніпра. Лікувалося у Шумській міській лікарні чимало вагітних жінок. Також зверталися з травмами та найбільше – із серцево-судинними захворюваннями, – повідомила завідувачка поліклінічним відділенням Юлія Камінська.
Якщо ви належите до числа внутрішньо переміщених осіб, які потребують медичних послуг, можете звертатися до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії чи лікарні. Вам нададуть допомогу, незалежно від того, чи підписали ви декларацію із сімейним лікарем чи ні.