Із початком повномасштабної війни у Суражі зорганізувалися до приготування страв для воїнів, які захищають рідну країну від загарбників. Учні Суразького ЗЗСО теж долучилися до волонтерства і почали виготовляти окопні свічки для наших захисників та захисниць. А навчає їх цього вчитель трудового навчання Володимир Корнійчук. Сам педагог навчився такого ремесла у соцмережах. Саме там черпав поради та ідеї.
– Побачив у соцмережах таку окопну свічку, дізнався, які матеріали потрібно для неї, – ділиться Володимир Миколайович. – І вирішив, чому б не спробувати. Адже настають холоди, а багато суражців служать у Збройних силах України. То й подумав, що для наших захисників та захисниць ці свічки стали б у нагоді.
Для того, щоб їх виготовляти, необхідні матеріали. Тому директор закладу Сергій Задерейчук дав оголошення у місцеву групу у соцмережах, Володимир Корнійчук – у с.Боложівка, адже мешкає там.
– Відразу відгукнулися на пропозицію парафіяни храму Покрови Божої Матері с.Боложівка і надали 8 кілограмів матеріалу, – розповідає Володимир Миколайович. – Мій колишній випускник Сергій Цезарук передав 3 кілограми парафіну. Приносили, хто мав, різні сувенірні свічки, відходи свічок. Консервні банки збирали і діти, і сусіди, і вчителі, замовляли у кафе. Картон брали у шумських магазинах, за що їм велика вдячність. Маю невеличку пасіку – то натопив свого воску, також його принесла ще одна вчителька. А житель Дедеркал дав технічного парафіну. То з нього будемо виготовляти розпалювачі.
Володимир Корнійчук навчає технології виготовлення свічок учнів 7 класу, згідно з програмою. Спочатку пояснював теорію. Зараз уже перейшли до практики, спільно розробили проєкт. Допомагають у виготовленні окопних свічок і 8-ий, і 9-ий класи.
Як розповідає Володимир Корнійчук, для виготовлення окопних свічок потрібно брати якісний матеріал. Точно вирізати стрічки, а також на особливому контролі тримати роботу учнів. На стадії завершення – 30 виробів.
Що ж таке окопна свічка і яка з неї користь? Вона допомагає вижити у складних умовах. Свічка може освітити й обігріти невелике приміщення, підсушити одяг, підігріти воду чи їжу. Не боїться вологи та поривів вітру. Її можна багаторазово гасити та запалювати знову. Горить значно довше за звичайну.
У планах у Володимира Корнійчука та його учнів – зробити спеціальні підставки на окопні свічки, щоб на них можна було поставити чашку або нагріти їжу.
Тож у Суразькій школі кипить робота – учні виготовляють окопні свічки для наших захисників та захисниць. І пишаються тим, що можуть волонтерити для наших воїнів, які виборюють Перемогу у війні.