У Шумському краєзнавчому музеї відкрили персональну виставку картин Інни Михайлів. Жінка – багатогранна особистість: має музичний талант, вишиває, малює. Брала участь у різноманітних заходах районного та обласного рівня, її вишивками милувалися на фестивалях «Братина», «Дзвони Лемківщини» та інших. Інна має звання Майстра народних промислів з машинної вишивки. Працює викладачкою класу гітари Великодедеркальської мистецької школи.
Народилася на Кременеччині. Батько – держслужбовець, мама – вчителька. Після закінчення Кременецької середньої школи вступила у Тернопільське музучилище. Навчалася у Харківському інституті мистецтв, Львівській консерваторії ім.Михайла Лисенка.
– Всі починають з букваря, а я почала з геометрії, – розповідає про свої перші дитячі захоплення Інна Михайлів. – Коли мама ішла до школи, залишала мене, маленьку, саму на цілий день удома. Тоді я діставала геометрію (цей предмет викладала мама у школі) і малювала кола, трикутники, лінії. Пригадую, як пішла до школи, підійшла до вчительки і сказала: «Я хочу малювати!». Навчалися ми у другу зміну – з 13 до 17 год. А гурток малювання знаходився далеко від школи і заняття були на 18 год. Тож приходила додому дуже пізно. Мамі це не подобалося, тому на гурток більше не ходила.
– Одного разу, вже у дорослому віці, я йшла центром Львова і побачила виставку – запрошення на гурток художньої вишивки. Туди я потрапила, наче в казку, – ділиться спогадами пані Інна. – І поставила за мету: «Мушу того навчитися» – тоді я була студенткою 4 курсу Львівської консерваторії.
Бажання малювати виникло тоді, коли Інна, разом із художником Михайлом Грицаюком, брали участь у звітному концерті «Сонячні кларнети» в Тернополі. Її вразили картини Михайла. Жінка приїхала у Шумськ і попросила автора: «Заґрунтуй мені полотно – хочу малювати». Михайло погодився. А Олександр Лістовський виготовив для неї мольберта. Це був ексклюзив – чорний квадрат.
Коли Інна Михайлів запитала Михайла Грицаюка: з чого починають художники, він відповів: «Художники починають з веселки». І намалював веселку на голубому небі, а жінка знизу домалювала соняшники та бджілки. Це була її перша робота.
З того часу творче життя Інни Михайлів дуже насичене. Красу майстриня творить, коли є настрій. Малює те, що їй подобається. Глибоке враження справила на відвідувачів картина за мотивами Куїнжі – рашисти розбомбили музей у Мелітополі.
Зараз художниця пробує малювати мастихіном. Її перша робота у цій техніці, вона має назву «Гори». А ще жінці подобаються об’ємні, рельєфні, фактурні твори.
– Життя – воно в картинах, – переконана художниця, яка має багато творчих планів.
У музеї представлено 36 живописних полотен авторки. Долучається майстриня до волонтерства. Її робота – букет польових квітів на жовто-синьому фоні – брала участь у благодійному аукціоні. Виручені кошти передані на потреби ЗСУ. Пізніше Інна створила ще одну подібну картину для виставки у Великих Дедеркалах, яка теж стала виграшним призом лотереї.
Ви можете завітати до Шумського краєзнавчого музею і насолодитися картинами Інни Михайлів. Виставка діятиме до 29 березня.