Коли у нас свято, кожен хоче, аби все відбулося якнайкраще. Ми ретельно готуємося до ювілею, хрещення дитини, а особливо – до весілля.
Пильну увагу звертаємо на декор: щоб і стильно, і сучасно, і, головне, красиво, і щоб кожна деталь – наближена до ідеальності.
Флористки-декораторки Катя Федчук та Яна Слижук (Kamila Decor) із задоволенням позбавлять вас цього клопоту і візьмуть на себе цю, хоча й нелегку, проте красиву, справу – і фотозону облаштують, і стіл для молодят, і кенді-бар прикрасять.
Шумчанки Катя і Яна більше року створюють людям на святі неймовірну атмосферу.
– Якось Яна каже мені: «Катя, давай спробуємо зайнятися флористикою та декором». Я раніше мала невеликий досвід у цій справі, тому, трішки повагавшись, усе ж погодилася на таку авантюру Яни. Це була цікава ідея, і я не жалкую, що ми цим займаємося, – розповідає Катя.
– Пригадую наше перше весілля. Одружували брата Каті. Весілля було в стилі дерева. Звісно, зараз думаємо, що можна було зробити якось по-іншому, але це був початок, з кожним разом ми вчилися, вдосконалювалися. Та й зараз не зупиняємося, увесь час шукаємо нові ідеї, – розповідає Яна.
Дівчата на початках не мали нічого: ні матеріалів, ні квітів, ні основ. Була ідея, яку прагнули втілити у життя. На оформлення перших весіль дівчатам потрібно було близько шести годин. Зараз справляються за 3-4. Намагаються якомога більше підготувати вдома, аби на місці витрачати менше часу.
Дівчата не лише фотозони облаштовують, а ще й займаються флористикою. Із радістю створюють бутоньєрки для молодих, свідків, батьків, прикрашають квітами столи на святі, мольберт із запрошеними гостями та інше – все до дрібниць. А ще і Яна, і її сестра Віка випікають торти, різні смаколики для кенді-бару. Словом, як жартують дівчата: «У нас все включено».
Також Катя і Яна започаткували цікаву новацію у Шумську – організовують виїзні церемонії розпису. Державні реєстратори узаконюють шлюб молодят не у стінах ДРАЦСу, а на природі, для прикладу, у парку відпочинку «Соснина», коло озера. Це новий формат, який набув популярності серед подружніх пар. Запозичили в дівчат цю ідею й інші місцеві декоратори.
Запитую дівчат, хто допомагає їм? Адже нелегко носити банери, крутити основу під фотозону. Спочатку співрозмовниці засміялися, та все ж відповіли:
– Ми все робимо самі. І лобзиком вирізаємо, і шурупокрутом з’єднуємо основи, і фарбуємо, і склеюємо, і столи носимо, і вантажимо все в бус, і возимо. І самі все встановлюємо на місцях. Лише Янині батьки допомагають зварювати металеві деталі.
Коли маємо час, вільний від весілля, йдемо у більших містах на «жіночі» закупи, щоб придбати у будівельних магазинах стяжки, шурупи, пилки, фарби, словом, все, що необхідне для нашої роботи.
Дещо купуємо вже готове, але багато деталей створюємо власноруч.
Яна сама шиє із тканини. Це, по-перше, дешевше, бо, для прикладу, людям дорого оплачувати літери, а коли вирізаємо самі, це доступніше за ціною. На початках і до лісу, і до річки ходили, самі заготовляли матеріали, зараз частіше замовляємо. Майстерню облаштували у Яни вдома, – каже Катя.
Декораторки пригадують найцікавіші моменти та форс-мажорні ситуації. Зокрема, мали замовлення два дні поспіль. Перше – у Тернополі. Серед ночі розібрали зал і поїхали відразу до Шумська облаштовувати нове весілля, на якому, до речі, були ще й гостями. А ще – із молодятами спланували макет фотозони. Добре, що напередодні приїхали в ресторан. Як виявилося, відстань до стелі значно менша, ніж спланували висоту фотозони. Встигли все переробити. А як встановлювали, то зробили все ще по-іншому, і вийшло дуже гарно.
– Коли у нас виникають якісь форс-мажори чи несподіванки, ми не конфліктуємо і не панікуємо, все переводимо у жарт, імпровізуємо, даємо волю фантазії.
Робили цьогоріч банер на випускний. Яна ніби щось відчула, каже: «Давай прикріпимо його шнурком до дерева, для надійності». Ми так і зробили, хоча тоді погода була ще чудова. І тут раптово зірвалася буря. Всі були в шоці. Ми приїхали подивитися, чи не злетіла в повітря наша фотозона. А ні, вистояла, – жартує Катя.
Найбільше пишаються дівчата роботами, які приносять задоволення. Коли щось нестандартно, із цікавим підходом, красивою колірною гамою. Особливо в моді зараз використання деталей із дерева, сухоцвітів, поєднання пастельних тонів.
– Нам цікаво працювати із молодятами, які шукають і пропонують нетрадиційні роботи, коли потрібно щось вигадати, даємо волю фантазії, обговорюємо різні варіанти і, накінець, сходимося на остаточному рішенні, – кажуть майстрині.
Багато робіт шумчанок – ексклюзивні. Самі придумують, експериментують, поєднують різні деталі. Яна на одній із сторінок в інстаграмі побачила свою фотозону. Власники акаунту привласнили собі цю роботу, зазначаючи, що це їхній проєкт.
Цьогоріч найбільше замовлень припало на кінець літа-середину осені. Пора весіль. Дівчата кажуть, що вже є запланована співпраця із молодятами на наступний рік.
Вони творять красу як у ресторанах, так і на виїздах, навіть удома. Радіють, що цьогоріч дарували приємні емоції, створювали декор та займалися флористикою далеко за межами Шумщини, а це – і Кременець, і Збараж, і Почаїв, і Тернопіль та його околиці, Рівненська область та ін.
А ще Катя та Яна планують втілити у життя дуже цікаву ідею – весілля в американському стилі – на природі виїзна церемонія із швецьким столом, ввечері – освітлення ліхтариками. І нехай їм це вдасться. Нехай не полишає натхнення, а лише додається. А цікаві ідеї і надалі тішать винуватців та гостей свята і створюють їм неймовірну атмосферу радості.