Шостий місяць в Україні триває повномасштабна війна, яку розпочала росія. Українці стали до лав ЗСУ, щоб боронити свою землю від ворога. Але не менш важливо те, як усі ми долучаємося до спільної справи – перемоги над ворогом.
Адже коли воїни, внутрішньо переміщені та малозабезпечені особи відчувають, що їхня доля небайдужа іншим людям, бачать, як їм намагаються допомогти, підтримати, набагато легше переживати біду.
Ірина Панова – успішна бізнес-леді зі Львова. Але вона не забуває про те, що поряд є люди, які особливо потребують допомоги. Тому завжди намагалася підтримувати їх.
А ось від 24 лютого життя цієї жінки та її родини кардинально змінилося. Як, зрештою, в усіх нас. Ірина Борисівна активно зайнялася волонтерством. І відразу подбала про те, щоб допомагати своїм землякам.
Родом пані Ірина – з Брикова. З перших днів повномасштабної війни вона створила тут волонтерський штаб («Новини Шумщини» писали про те, скільком людям тут уже допомогли). Але волонтерська робота триває і далі. Вона набирає обертів, бо війна триває, а люди, які втратили свої домівки, засоби для існування, усе більше потребують допомоги.
– Чому ми вирішили зайнятися волонтерством? Для того, щоб підтримати людей. Адже у нашу місцевість почали прибувати громадяни із скаліченими долями, ті, які втратили домівки, або рятували свої сім’ї і виїжджали із зони активних бойових дій, – розповідає Ірина Панова. – Така діяльність стала для нас зовсім новою. Але ми не розгубилися. А, навпаки, зрозуміли, що така місія надзвичайно важлива у дні, коли більшість громадян опинилися у ступорі від подій, які розвивалися, не знали, що їм робити. І тут наша роль стала доволі відчутною.
До громадської організації «Самозахист» (її керівницею є Ірина Панова, а засновницею – донька пані Ірини, тетяна) почали звертатися українські та іноземні благодійники, які виявляли бажання допомогти. Але, як координувати таку роботу та організовувати її, ніхто не вчив. Довелося самотужки з усім справлятися.
– Наше завдання полягало у тому, щоб налагодити координацію між благодійниками, які надають допомогу, і людьми, які її насправді потребують. Кожного дня перед нами поставали нові виклики, – ділиться тим, як усе розпочиналося, Ірина Панова. – Чому ми вирішили обрати для нашого штабу саме Бриків? Бо саме тут є люди, яким повністю довіряю.
У волонтерській команді активно працюють Іларія Ткачук, Наталія Ткачук, Микола Ткачук, Ірина Левченко, Людмила Хрищук, Катерина Крук, Ігор Левченко, староста села Ігор Добрусь, водії Володимир Ковальчук та Юрій Мацигін.
Уже отримали десятки тонн вантажів, які надходили від людей, з усього світу – вони складали бандерольки з одягом, продуктами харчування, словами підтримки до українського народу, у яких висловлювали, що весь світ з нами, а своїм маленьким внеском хочуть допомогти нашій Україні пережити цю велику біду.
– Окрім забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, сотні посилок від нашого штабу було відправлено у фронтові та прифронтові регіони. Таким чином ми організували горизонтальну гуманітарну допомогу, – розповідає про волонтерську роботу Ірина Панова. – Часом нас питають: «Навіщо вам це потрібно?». У таких випадках відповідаю: «Ми по-іншому не вміємо». Це позиція усієї нашої команди. Такими принципами здобувається наша Перемога.
Пані Ірина розчулено розповідає, що подякою для волонтерів стали тисячі обіймів від знедолених людей, яким ми допомогли знайти підтримку та опору.
– Ці люди часто приїздили, особливо, у перші, холодні, місяці війни, роздягнені та простуджені. Ми старалися підібрати одяг, продукти харчування та все необхідне. Староста с.Бриків зумів грамотно організувати прийом та забезпечення проживанням. У нашому волонтерському штабі кожен волонтер виконує свою місію. У мирному житті ми займалися своїми справами, а зараз працюємо для Перемоги.
Свою роботу не припиняємо. Так, часом виникає гуманітарна криза, але ми й надалі будемо старатися допомагати тим, хто цього потребує. Ми, люди, перш за все повинні відкривати свої серця для інших, творити добро, – переконана керівниця волонтерської команди.
Громадська Організація «Самозахист» надавала допомогу до Дня матері, до Дня захисту дітей, організувала акцію «Великодній кошик», подбала про старших самотніх громадян, про дітей з інвалідністю, з багатодітних родин, про переселенців та багатьох інших. Уже допомогли близько двом тисячам громадян Шумщини та стільком же – з різних областей України.
– Нещодавно завезли 20 соціальних подарунків для породілль та новонароджених діток у пологове відділення Шумської міської лікарні, а це: памперси, дитяче харчування та одяг, засоби гігієни для мамів та немовляток, плед. Для пластунської домівки передали сухе молоко, солодощі, сухофрукти, а також іграшки для тих дітей, які допомагають у виготовленні продукції для військових. Для футболістів ДЮСШ передали понад триста пар гетрів, – розповідає Ірина Панова. – Особливо розчулюють дарунки від діток зі всього світу, які привозять разом з гуманітарною допомогою. Вони надсилають свої малюнки та пишуть пости-побажання для нашої України. І це вселяє надію та підтримує.