“Починати ніколи не пізно” – таку назву має презентація картин художниці із Суража Надії Коваль. Відкриття першої персональної виставки аматорки відбулося у Шумській Публічній бібліотеці.
Малювати картини Надія Коваль почала не так давно – понад рік тому. Її перша робота створена 22 січня 2022 року. Якраз за місяць до повномасштабного вторгнення російської федерації на нашу землю.
Спочатку починала з формату 30х40, зараз уже у її доробку є картини, розміром 60х80. Здебільшого малює тільки пейзажі, вони її надихають, а портрети, каже, це не її
Ще минулого літа перші свої картини жінка презентувала на виставці у шумській Публічній бібліотеці. Це заохотило Надію, додало впевненості у власних творчих силах. Майстриня стала ще завзятіше працювати, проте малює уже більші за форматом картини та олійними фарбами.
Пригадує Надія, що ще зі шкільних років їй це мистецтво непогано вдавалося, навіть брала участь у конкурсах. Але потім якось таке захоплення відійшло на задній план.
– Щось у мені прорвало, коли захворіла на ковід, – каже жінка. – Це було вкінці грудня 2021 року. У мене була важка форма недуги. Багато лежала, був якийсь неспокій, на душі – тривожно. Тоді я подумала, що більше не можу лежати, адже від цього у голову приходять нехороші думки. Взяла в онучки акварельні фарби, альбом, сіла і почала змальовувати картину з інтернету. Так я у цьому альбомі створила декілька малюнків. Потім чоловік Микола купив папір, і я почала працювати.
Тоді син Сергій з невісткою Яною привезли з Тернополя невеличкі полотна, купили олійні фарби, – розповідає.
З того часу Надія почала більше уваги приділяти захопленню, яке їй до душі.
Маминому захопленню радіє син Сергій. Хотів би, аби її роботи ще хтось побачив, бо це – важка праця. Завжди каже мамі, щоб вона малювала та розвивалася.
Не менше чотирьох днів потрібно майстрині на створення пейзажу. У кожної картини є свої нюанси.
За словами Надії Коваль, малярство сьогодні – справа не з дешевих.
– Я ніколи цим не займалася, не думала, що це так дорого, – каже художниця. – Не менше 500 гривень коштує полотно, а ще – фарби. Пензлі теж зношуються.
Любить малювати і дев’ятирічна онучка Полінка. Тішиться бабусиним талантом онук Ромчик.
Скористайтеся нагодою насолодитися виставкою пейзажів та залишити свої відгуки-побажання. Виставка діятиме у Шумській Публічній бібліотеці до 16 серпня.