Громадська організація «ІнСорс» уже декілька років поспіль займається реалізацією різних проєктів.
Її діяльність уже давно вийшла за межі рідної Шумщини і щоразу доповнюється новими ініціативами.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну змінило життя кожного. Не лише побут, а й багато робочих моментів. Так і «ІнСорс» змушений був скорегувати свої плани.
Та це зовсім не означає, що роботи поменшало. Навпаки, стало більше, адже зараз її учасники та учасниці активно працюють над створенням прихистків для людей, які вимушено залишили свої домівки через війну.
– До 24 лютого ми плідно співпрацювали з міжнародною партнерською організацією «Фонд Східна Європа», реалізовували спільно кілька проєктів. Коли розпочалися повномасштабні воєнні дії, організація зайнялася облаштуванням прихистків, і нам запропонували подати таку заявку. Ця тема зараз дуже актуальна. Тому ми взяли участь і заручилися підтримкою «Фонду Східна Європа», – розповідає керівниця ГО «ІнСорс» Іванна Мрига.
Наразі команда облаштувала сучасний прихисток для переселенців у Шумську. Як розповідає Іванна, кошти ще залишилися, і їх спрямували на те, щоб таку ж діяльність розгорнути у Плужному, що на Хмельниччині.
– Ми старалися зробити усе можливе, щоб прихисток був комфортним для проживання. Приміщення у Шумську мало усі належні комунікації, і ми почали облаштовувати його під житло. Зробили косметичний ремонт, закупили меблі, побутову техніку, а це – ліжка, холодильники, бойлер, мікрохвильові печі, кавові машини, чайники, душові кабінки та багато іншого, – розповідає про реалізацію проєкту керівниця «ІнСорсу». – Постільну білизну, іграшки, дитяче харчування і медикаменти передали для потреб прихистку Віталій Семенюк з Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в Тернопільській області та Василь Ірмійчук з Тернопільської обласної філармонії.
Окрім цього, за сприяння Копичинецької міської ради, Богдана Келічавого, міжнародних партнерів USAID Ukraine – USAID Україна Благодійний фонд Посмішка ЮА і Міжнародної Організації з Міграції IOM Ukraine Центр тимчасового проживання для переселенців у Шумську отримав 10 комплектів кухонних наборів.
Іванна Мрига каже, що наразі такий прихисток у Шумську може прийняти 30-40 осіб. За потреби, його можна розширювати, для цього є відповідні приміщення. Тому пропонують усім, кому потрібне тимчасове житло, звертатися до «Інсорсу», адже тут є усі умови для довготривалого проживання. Кого зацікавила така пропозиція, про деталі можна дізнатися за номером: 067-354-20-80 (Володимир) або e-mail: [email protected]
Переважно команда «ІнСорсу» – це жінки, і саме вони взяли на себе турботи по облаштуванню прихистку. Але, разом з тим, тісно співпрацюють з місцевою волонтерською організацією «Схід та Захід єдині». Вони передали для центру тимчасового проживання у Шумську частину ліжок, інші меблі, які у них були, допомагали вантажити. Приходять сюди небайдужі шумчани і теж підтримують хорошу ініціативу організації.
Іванна Мрига каже, що цим діяльність організації не обмежується. Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» став одним з 10 організацій, відібраний для участі у програмі «Самодопомога для відновлення та підтримки спроможності громад», яка втілюється Ресурсним центром ГУРТ: Портал суспільно активних громадян. Учасниці «ІнСорсу» уже проходять відповідні навчання, після чого зможуть організовувати для усіх бажаючих групи самодопомоги.
– Також відновили проведення онлайн-заходів за Програмою «Активні громадяни» у рамках співпраці з Британською радою, адже цей проєкт у нас до кінця не реалізований. Усі, кому ми написали, підтвердили свою участь, тому повертаємося до онлайн-тренінгів. У нас до цього було ще кілька попередніх контрактів, тому зараз переглядаємо їх, вивчаємо, чи можна реалізувати, – розповіла Іванна Мрига.