Війна внесла корективи в усі сфери нашого життя. Але настане той день, коли Україну буде звільнено. А міста та села почнемо відбудовувати. Тоді держава, як ніколи, потребуватиме таких спеціалістів як будівельники, архітектори, дизайнери та дотичних з ними.
Викладач Київського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну Тарас Поліщук каже, що їхній заклад готує таких спеціалістів. Цьогоріч коледж відчинить свої двері для більшої кількості студентів.
А ще пан Тарас може надати безкоштовні уроки для тих шумчан, які виявлять бажання здобути таку спеціальність саме у їхньому коледжі.
Чому саме шумчанам? Трішки передісторії. Тарас Поліщук закінчив два київські виші – інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.Бойчука та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.
Працював у Головархітектурі столиці архітектором. Роботи вистачало. Але 2008 рік вніс свої корективи. Настала криза, і чоловікові довелося шукати роботу. Саме тоді йому запропонували викладацьку діяльність. Думав, що на рік-два, і тоді повернеться до минулого заняття. Та вийшло по-іншому. Тарас Іванович і зараз навчає студентів. Був викладачем у кількох київських вишах. Як ось, в Інституті Сальвадора Далі, в Інституті реклами, у МАУП. А зараз готує майбутніх архітекторів у фаховому коледжі будівництва, архітектури та дизайну.
Звістка про повномасштабне вторгнення росії змусила діяти. З перших днів пішов до військкомату, але там сказали, що не служив в армії та не має військової спеціальності. І порадили вступити у тероборону.
– Пригадую, як підійшов тоді до хлопців, які закопували величезний ящик з динамітом під мостом, і запитую, як до них вступити. А ті відповідають: «Дядя, краще йди звідси, бачиш, у нас самих одна лопата на трьох». Тобто бажаючих служити у теробороні у Києві було дуже багато, – розповідає Тарас Поліщук.
Оскільки у будинку, де мешкає чоловік, багато людей виїхало, тут влаштували нічні чергування, щоб не допустити випадків мародерства. Тому долучився до такої роботи і пан Тарас.
– Коли бойові дії ставали усе ближчими, уже й будинок двигтів, а розташований він на окраїні столиці, якраз у бік Бучі, Гостомеля, зібрав речі і вирішив везти маму у безпечне місце.
Сам планував залишитися у Києві та чергувати на роботі – там якраз це організовували. Та коли прибули на вокзал і подали потяг для евакуації, почалося таке, що важко описати. Потяг почали штурмувати, люди панікували, істерили.маму штовхнули, і та мало не впала. Зрозумів, що сама не добереться, тому сів з нею у потяг і вирушили спочатку до Львова, потім – до Тернополя, а звідти – до Шумська. Тут мають добру знайому, яка надала прихисток у своєму будинку.
Через день-два після приїзду прийшли із військкомату і повідомили, що потрібно стати на облік. Тарас Поліщук це відразу зробив, пройшов медичну комісію. Став у резерв. Щоб бути корисним, вирішив шукати якесь заняття. Тоді пані Галина, в оселі якої мешкав, звела його з місцевими волонтерами із ГО «Схід та захід єдині». Долучився до виготовлення тушонок, допомагаючи волонтерам.
Коли у Києві стало відносно спокійніше, повернувся у столицю, адже якраз на часі був захист дипломних робіт у випускників закладу.
Зараз Тарас Поліщук приїхав до Шумська і каже, що готовий безкоштовно консультувати тих абітурієнтів, які виявлять бажання навчатися у їхньому коледжі. Зокрема – з архітектури. Адже, щоб вступити на цю спеціальність, необхідно виконати малюнок. Але це потрібно зробити правильно. Як – Тарас Іванович навчить, підкаже, скорегує.
З наступного тижня, з 14 липня, уже почнуться вступні іспити, до понеділка триватиме прийом документів. Тому, якщо хтось ще вагається, де далі продовжити свою освіту, звертайтеся. Адже такі спеціальності у швидкому часі будуть актуальними в Україні.
Подавати документи можна після закінчення 9 класів, а також одинадцятикласникам. Для останніх, якщо вони добре виконають малюнок, розглядають можливість зайняти місце тих студентів, які виїхали за кордон і не збираються повертатися.
Із цьогорічних нововведень – при вступі на архітектуру потрібно буде виконати лише малюнок. Раніше ще був іспит з української мови. Але у коледжі кажуть – цьогоріч очікують велику кількість абітурієнтів зі сходу, тому буде лише малюнок. А ось для бажаючих вступити на дизайн проведуть співбесіду з математики.
Викладач каже, що матиме із собою геометричні фігури, із яких робитимуть малюнок, і зразки, як це правильно потрібно виконати. Ще з важливого – цьогоріч при вступі до коледжу не будуть враховувати шкільних оцінок, адже, через війну, не усі діти мали можливість нормально завершити навчальний процес.
Отож, якщо ви читаєте цю інформацію і вирішили спробувати свої сили в архітектурі, скористайтеся можливістю отримати безкоштовні уроки від Тараса Поліщука, доки він у Шумську, і ще є кілька днів, щоб підготуватися.
Сконтактувати із викладачем можна
за номером телефону: 067-442-23-02.
До слова, пан Тарас каже, що до коледжу легко добиратися. Він розташований поруч за вокзалом, куди прибуває автобус безпосередньо із Шумська. Можна звечора виїхати, на ранок прибути до Києва, подати документи, наступного дня пройти іспит чи співбесіду і ще встигнути повернутися додому.
Тому – вирішуйте, вибір за вами. Якщо вирішили – не зволікайте, адже часу обмаль, бо ще треба через електронний кабінет подати мотиваційний лист – чому ти обираєш саме цю професію, що хочеш навчитися і досягти.