Сенсорна кімната для діток з особливими освітніми потребами відтепер є в інклюзивно-ресурсному центрі Шумської міської ради. Сьогодні колектив закладу на чолі з директоркою Оленою Громяк запросив на відкриття такої важливої локації для вихованців ІРЦ.
Пані Олена розповіла про те, що цю ідею запозичила у батьків дітей, які відвідують центр, а також продемонструвала усі можливості сенсорної кімнати. Юні відвідувачі можуть переглянути казки, які проєктують на стіну з допомогою спеціального приладу, можна усамітнитися на гойдалці- «коконі» – тут дитина особливо почуває себе захищеною, постояти під сухим душем, погратися у кольоровій пісочниці, розслабитися на зручних пуфах. І це ще не все, що є у сенсорній кімнаті.
– Радіємо, що таку ідею нам вдалося реалізувати, – ділиться Олена Громяк. – Бо сенсорна кімната і справді потрібна та принесе багато користі. Такий задум втілили завдяки проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», що впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Швеції.
Спасибі за сприяння регіональному координатору ПРООН Ігорю Стефаніву, Шумській міській раді та особисто керівнику громади Вадиму Боярському, управлінню освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради на чолі з Аллою Ніколаєвою за співфінансування (за ці кошти виконано ремонтні роботи) та постійне піклування, керівниці інклюзивно-ресурсного центру Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка Зоряні Удич за співпрацю, ГО «Просто Дій» за партнерство та участь у навчальних програмах, що стосувалися проєкту.
– Приємно приїжджати у громаду, де видно розвиток, а Шумська ТГ саме такою є. Тим більше, у нас уже є тут досвід співпраці, – зазначив Ігор Стефанів. – Коли ми оголосили про наш проєкт, отримали 230 заявок, і з них потрібно було обирати. Спочатку визначили учасників тренінгів, під час яких навчали працювали з грантами. А коли з’явилася можливість профінансувати проєкт, ми це зробили, адже інклюзія – один із пріоритетних напрямків. Облаштування сенсорної кімнати – це тільки половина справи. Ця послуга має розвиватися, спеціалісти центру мають навчатися, налагоджувати партнерство.
– Кожна справа має певну ціль. Наша мета – дбати про діток з особливими освітніми потребами, для цього і працює у Шумській громаді інклюзивно-ресурсний центр. Дякуємо батькам за те, що розуміють, як це важливо для їхніх дітей. А ми, у свою чергу, повинні не просто надавати такі послуги, а прагнути, щоб вони були якісними, – зазначив керівник Шумської громади Вадим Боярський. – Щиро вдячні Програмі розвитку ООН Ігорю Стефаніву за таку можливість та сподіваємося на майбутню співпрацю.
– Хочу продовжити думку про те, що у кожній справі має бути толк. Наша громада не створювала у себе інклюзивно-ресурсного центру, а уклала договір із Шумською ТГ, і діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території Великодедеркальської сільської ради, мають можливості отримувати якісні послуги у сучасному ІРЦ, що розвивається, – поділився міркуваннями Великодедеркальський сільський голова Юрій Панасюк.
– Інклюзія – це дуже чутлива сфера у сучасному світі. На першому місці – діти з особливими освітніми потребами та їхні батьки. Тому дуже добре, що ви розвиваєтеся і думаєте про майбутнє, – зазначила керівниця ІРЦ ТНПУ
ім.В.Гнатюка Зоряна Удич та вручила ігри для вихованців Шумського ІРЦ.
До слова, для налагодження якісної роботи у сенсорній кімнаті 5 лютого інклюзивно-ресурсний центр Шумської громади підписав угоду про співпрацю із Тернопільським національним педагогічним університетом ім.В.Гнатюка.
Олена Громяк розповіла про те, що уже обговорили з керівницею управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Аллою Ніколаєвою ідею проведення серії занять, до яких залучать тих дітей з особливими потребами, які навчаються у сільських освітніх закладах. Також директорка ІРЦ подякувала спонсорам, які постійно підтримують центр.
Для довідки: поняття «сенсорна кімната» запроваджено відомою італійською лікаркою, вченою і педагогом Марією Монтессорі.
На її думку, кімната психологічного розвантаження для дітей – це своєрідне середовище, яке в достатній кількості насичене автодидактичними посібниками для їхнього розвитку.
У наш же час сенсорна кімната, яку в народі ще називають кімнатою релаксації, – це особливий простір, який, зазвичай, створюється в дитячих садках, школах, лікарнях або в реабілітаційних центрах, як з метою надання розслабляючої і заспокійливої дії, так і для досягнення стимулюючого або тонізуючого ефекту.