У святковий час ми стараємося прикрасити свою оселю: щоб і затишно, і красиво, і зі смаком. Людям набридають однотипні вироби, які продають на ринках, привезені, зазвичай, із Китаю чи виготовлені нашвидкоруч у підвалі. І вигляд ніякий, і якість кульгає. А хочеться чогось цікавого, оригінального, створеного із душею. Особливо, перед чарівною порою – новорічно-різдвяними святами.
Тому все більшої популярності набуває такий вид мистецтва, як хенд-мейд, тобто, ручна робота.
Мар’яна Пархом’юк із Шумська створює красу своїми руками уже кілька років. Хоча полюбляла виготовляти цікаві речі ще із дитинства. Одна із перших робіт – новорічна ялинка для сина. Прикрасила її сушеними фруктами, бантами та ангеликами, які зробила сама.
Зрозуміла, що це її стихія, і від того часу розпочалася круговерть рукоділля. Особливої популярності у зимову пору набули декоровані ємності для освячення води на Водохреща. Першу баночку прикрасила для себе. Побачили сусіди, родичі, друзі. Не відмовила, зробила і для них. А згодом і замовлення від різних людей надійшли.
Розповідає, що для декорування потрібні банка (об’єм – на вибір клієнта, зазвичай, півлітрова чи літрова), мішковина – тканина і шнурок, гарячий пістолет та елементи декору – бавовна, стрічки, сухоцвіти, шишки та інше. І ще головні елементи – це фантазія та натхнення. Уже чимало таких робіт виконала і на прийдешнє свято.
Мар’яна любить вигадувати щось нове, особливе. Цьогорічна новація – створила новорічну атмосферу у будинку місцевої фотографині Ірини Харчук – задекорувала затишну кімнату-фотостудію із теплою новорічною атмосферою.
Полюбляє жінка фантазувати. І різноманітні настільні композиції – це саме те місце, де уяву можна втілювати наповну. У її доробку – цікаві роботи, зокрема, композиції із свічками, гілками ялини та сухоцвітами на оригінальній основі – частині звичайної деревини. Чим природніше – тим красивіше.
До речі, хоча жінка й купує багато деталей в інтернеті, однак, і сама полюбляє їх заготовляти. Зокрема, вирощує сухоцвіти, збирає у полі різні квіти. Каже, що це приносить неабияке задоволення, тоді вона релаксує, відпочиває.
А ще використовує у композиціях, особливо, зимових – кору із дерев, яку збирає у лісі.
Мар’яна ділиться одним секретом: коли створює композицію із сухоцвітів, які можуть довго прикрашати вашу оселю, то обов’язково кладе гілочки м’яти, меліси та полину. Це відлякує шкідників. А покриває виріб лаком, щоб не збирався пил.
Виготовляє майстриня і прикраси для волосся дівчаткам. Жартома запитую: дивно, адже у тебе син?
– Так, але маю багато похресниць, друзів, у когось є дівчатка. Дуже люблю робити бантики із екошкіри. Важливо – підбирати кольори, аби гарно поєднувалися.
Техніка «декупаж» теж підкорилася шумчанці. Вона створює скриньки, ключниці, серветниці, підставки для декору.
– На початку вирізаю із дошки основу під виріб, шліфую її, обробляю краї. Роздруковую фото людей чи, до прикладу, природи, квітів у дзеркальному відображенні. Приклеюю її лицевою стороною до заготовки спеціальним клеєм. Потрібно зачекати, дати висохнути. Влітку для цього знадобиться 5-6 годин, а взимку – ціла доба. Потім беру воду, губку і поступово розмочую та стираю папір із світлини. Це досить клопітка і довга процедура, яка займає до 5 годин. Важливо, щоб малюнок з фото не відійшов від деревини, а лише один папір.
Жінка, задля цікавості, також освоїла мистецтво стринг арт – малюнок на панно із ниток та цвяхів.
Із 2008 року Мар’яна цікавиться фотографією, знимкує, створює красиві світлини. А ще одне захоплення стосується усієї сім’ї – риболовля. Зокрема – спортивна.
Мар’яні у її справі рукоділля допомагає чоловік Ігор – заготовляє гілки. Не стоїть осторонь і їхній синочок Матвійко. Коли мама працює, хлопчик коло неї теж щось вирізає із паперу.
У мріях жінки – мати власний магазин, де зможе продавати свої роботи. Бо ж не всі люди мають інтернет і багато хто не бачить її дописів у соцмережах. А так хочеться створювати для людей красу, щось особливе, оригінальне, що буде тішити їх і приноситиме задоволення від роботи.