В Україні триває війна. Щоб допомогти армії, потрібно відновити роботу тих інституцій, які призупинили через це свою діяльність.
Одна із таких – це навчання водіїв та отримання ними відповідних посвідчень на тих територіях, де тривають активні бойові дії і люди змушені виїжджати у безпечніші місця, рятуючись від війни.
За словами директора Шумського РСТК ТСОУ Валерія Борщевського, автошкола, яка знаходиться у Шумську, надає свої послуги безперервно, а це – викладацька діяльність та заняття з практичного водіння автомобіля.
Вартість навчання зросла ще на початку року, але не суттєво. Якщо раніше за курс навчання потрібно було викласти з гаманця 6200 грн, то тепер – 6500 грн. Тенденція подорожчання пов’язана із ростом мінімальної заробітної плати. Щодо ліцензійних обсягів та термінів навчання, то вони наразі не змінилися. Хоча деякі зміни були передбачені повстановою Кабміну, але діяти вони почнуть після завершення війни.
Проте впроваджено зміни, що стосувалися скорочення курсу навчання на категорію «С» – для потреб фронту були необхідні водії вантажних автомобілів, тому їх випускали швидше. Але оскільки у Шумську немає великого набору – нас це не зачепило.
Зараз у Шумській автошколі набрали групу майбутніх водіїв, і навчання триватиме до 1 липня цього року. Теорія підготовки відбувається у звичному режимі. У зв’язку з воєнними діями, виник дефіцит паливно-мастильних матеріалів. А ті, хто навчаються в автошколі, повинні самостійно забезпечити себе паливно-мастильними матеріалами для практичних занять. Проте шумчани, які мають бажання навчитися водити автомобіль, стараються знайти пальне.
Постановою дозволено проводити теоретичні навчання онлайн – за допомогою різних засобів інформаційно-комунікаційного зв’язку, наприклад, Google meet, Zoom чи Skype. Такі заняття практикують і у Шумській автошколі, хоча більше акцентують увагу на очних уроках. А ось практичні заняття з водіння автомобіля онлайн неможливі, – зазначає Валерій Борщевський.
На сьогодні діє одна спрощена система навчання водіїв на вантажні автомобілі та вантажні автомобілі з причепами. Це саме та категорія спеціалістів, яких зараз суттєво потребують Збройні сили України. Всі інші категорії не потребують спрощень у навчанні.
Зараз навчаються керувати автівками не тільки шумчани, а й внутрішньо переміщені особи. В автошколі вони складають майже половину групи, переважно – це жінки, які переселилися з територій, де активно тривають бойові дії: з Харківської, Луганської, Донецької, Херсонської областей, віком від 18 до 50 років. Сюди вони приїхали на автомобілях. Ті жінки, у кого чоловіки повернулися у свої рідні міста, щоб захищати їх від російського агресора, мають бажання навчитися водінню автомобілем. Навіть їхні діти, які досягли відповідного віку, теж виявили бажання отримати посвідчення водія.
– Наші чоловіки кажуть: повертатися додому будете самостійно, за кермом, тому маємо вчитися. Бо як інакше.
Фото ілюстративне.