Від початку повномасштабної війни і до тепер у Шумському відділі ДРАЦСу поєднали свої долі, ставши на рушничок щастя, 55 пар, з них нові сім’ї створили 10 внутрішньо переміщених осіб.
Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року – це на 23 шлюби більше.
Як повідомили у Шумському ДРАЦСі, на час воєнного стану в Україні спростили процедуру реєстрації шлюбів. Тепер подати заявку та офіційно оформити стосунки можна всього за день. Зараз таку процедуру здійснюють у будь-якому органі ДРАЦСу на території, де не ведуться бойові дії.
За період повномасштабного вторгнення до Шумського відділу ДРАЦСу була прийнята одна заява для розірвання шлюбу, а актових записів про розірвання з початку року ще не було. Проте у 2021 році було прийнято 4 заяви та зареєстровано 3 актових записи про розірвання. Є пари, які розлучаються через суд.
Від початку повномасштабної війни за спрощеною процедурою одружилися 7 військовослужбовців.
Як повідомили у Шумському ДРАЦСі, воїни приїхали на декілька днів додому, зареєстрували свій шлюб і повернулися, щоб боронити Україну від окупантів.
Тепер зареєструвати шлюб можна і без особистої присутності нареченого чи нареченої або й обох. Одна лише умова – хтось із пари має бути військовослужбовцем.
До слова, у Шумському відділі ДРАЦСу один шлюб зареєстрований через відеозв’язок. Одружилися дистанційно наречена з Білогірщини та наречений з Брикова. Чоловік подав заяву про державну реєстрацію шлюбу, заповнивши її у військовій частині, де служить. Командир посвідчив підписом та печаткою.
Після цього наречена прийшла у ДРАЦС із цим документом та заповнила заяву від й себе.
На час реєстрації шлюбу військовий вийшов на відеозв’язок. Молодята дали згоду на одруження та офіційно стали сімейною парою. Правда, наречена мусила самостійно одягнути собі обручку на палець. Та не це головне, а те, щоб якнайшвидше наблизити Переможний день. Бо кохання перемагає війну.