Урочисте віче, присвячене відкриттю пам’ятної дошки Василю Ільківу – Заслуженому працівнику культури України, поету, композитору, педагогу, співаку, багаторічному керівнику народної аматорської хорової капели, справжньому патріоту рідного краю – відбулося сьогодні біля Центру культури і дозвілля.
Своєю творчістю та невтомною працею Василь Миколайович залишив незабутній слід у серцях багатьох поколінь. Його пісні, вірші та музика стали частиною нашої культури, вони звучать у наших домівках, на святкових заходах та концертах.
Відкриттям меморіальної дошки шумчани увіковічили пам’ять про земляка та про його творчий спадок.
Василь Ільків був людиною великої душі, патріотом, який через своє мистецтво прагнув не тільки зберегти, а й примножити багатство нашої культури. Він завжди був вірним своїм корінням, і ніколи не забував про рідний край, який став для нього джерелом натхнення.
Право відкрити меморіальну дошку, яку освятили о.Миколай Бабій (ПЦУ) та о.Тарас Громяк (УГКЦ), надали дружині Василя Миколайовича – Олені Яківні.
Про життєвий та творчий шлях видатного шумчанина розповіла директорка Центру культури і дозвілля Ольга Євсюкова.
Далі усіх запросили до зали, де відбувся вечір-пам’ять під назвою: «Дзвенить, бринить моя струна, струна розп’ятої надії».
Піднесено прозвучав духовний твір «Марія Божа мати» у виконанні жіночого ансамблю Центру культури і дозвілля, мелодію та слова якої наспівала Василю Миколайовичу його мама. Цей спадок він передав сучасному поколінню – як живу частину нашої духовної культури.
Свій виступ міський голова Вадим Боярський розпочав цитатою із збірки духовних пісень Василя Ільківа: «Щира в нас молитва ця. Просим Тебе зі слізьми. Боже наш, кріпи в серцях злагоду поміж людьми».
– Шумщина народила багато талановитих людей. І сьогодні ми згадуємо історичну постать Василя Ільківа. Сьогодні його твори друкують у збірках, його твори виконуються його послідовниками, – зазначив Вадим Андрійович.
Василь Ільків створив пісні на вірші Ганни Ткачук, Сергія Синюка, Ігоря Фарини, Георгія Петрука-Попика, Степана Бабія, Миколи Бата, Сергія Сірого та багатьох інших поетів.
Протягом своєї багаторічної діяльності організував десятки колективів художньої самодіяльності. Особливою гордістю була народна аматорська хорова капела, керівником якої Василь Ільків працював з 1969 року. На сцені прозвучали пісні у виконанні цього творчого колективу, художнім керівником якого зараз є Оксана Ніколюк. Серед них – «Пісня про Шумщину» на слова Сергія Синюка.
Про те, як подружжя Ільківих потрапило на Шумщину, розповіла дружина Олена Яківна та висловила вдячність усім, хто пошановує пам’ять про її чоловіка.
Нагадаємо, що днями у Шумській парафії ПЦУ презентували збірку духовних піснеспівів Василя Ільківа.