Про те, що Крим – це Україна, ми намагаємося донести до усієї світової спільноти. Питання деокупації півострова зазвучало потужніше з часу повномасштабної війни. Українці розуміють – ми маємо повернути кордони своєї держави. І не збираються поступатися своїми територіями.
Це розуміють не тільки дорослі, а й діти. Про це свідчить участь дев’ятикласника Шумського ліцею Дениса Савчука у Всеукраїнському конкурсі аматорського відео «Мій Крим». Хлопець натрапив на пропозицію в інтернеті та вирішив спробувати свої сили.
– Мета конкурсу – пропагувати деокупацію Криму та підтримувати територіальну цілісність України. Мене це питання дуже хвилює. Ще маленьким я побував на відпочинку у Криму. Дуже вразила його природа. Хотів би приїхати сюди разом зі своїми рідними. Але для цього потрібно повернути півострів, – ділиться власними думками учасник конкурсу Денис Савчук. – Щоб привернути увагу до цієї проблеми, я зняв відео про природу Криму, знайшов в інтернеті аматорський вірш, трохи відредагував та наклав його на відзняті кадри. Кожного ранку я прокидався, і у мене виникали нові ідеї. Я щоразу щось переробляв, удосконалював. І виклав відео уже в останній день перед початком голосування.
Для того, щоб підтримати Дениса, потрібно було знайти його відео з-поміж інших чотирнадцяти робіт, які подали на конкурс, та поставити вподобайку. У результаті наш юний шумчанин зайняв третє призове місце. Хлопця запросили у Київ. У столиці Денис взяв участь у пресконференції Кримськотатарського Ресурсного Центру «Відеоконтент як важливий інструмент поширення інформації про Крим».
– Кожен українець мусить боротися за територіальну цілісність України. Хоча б словами, висловлюючи свою думку. Наприклад, я у свої 14 років створив відео для того, аби познайомити всіх із природою Криму та ще раз нагадати, що Крим – це Україна. Кожен може зробити те саме або ж написати пост у соцмережах, щоб підтримати актуальність питання деокупації Криму в інформаційному просторі України, – зазначив Денис у своєму виступі під час пресконференції.
За призове місце хлопець отримав тематичну футболку та лед лампу. А ще серед приємних сюрпризів – зустріч із лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, який теж виступив спікером.
– Для мене головне – не подарунки, а можливість висловити власну позицію щодо Криму і зробити свій вклад у важливу спільну справу – деокупацію півострова, – переконаний Денис. – Участь у конкурсі такого рівня я брав уперше, тому, звісно, що хвилювався, особливо, коли довелося виступати на пресконференції.
Юний шумчанин гідно пройшов цей етап і довів, яка талановита молодь підростає в Україні, і їй небайдуже майбутнє держави.
До слова, Денис дуже любить фотографувати, знімати та монтувати відео. Каже, що має відповідну техніку, і свою професію мріє пов’язати саме з таким заняттям. А ще – вчить англійську мову та любить собак – має лабрадора.
Сьогодні кожен з нас робить свій вклад у Перемогу та відновлення територіальної цілісності України. І вдвічі приємніше, що до долі держави не байдужа молодь.