Крім того, підприємиця продовжує виготовляти сублімовану їжу та працює над новими напрямками у бізнесі
Про Олену Хатмулліну з Костянтинівки, що на Донеччині, ми писали на шпальтах нашої газети більше року тому. Ця жінка відновила свій бізнес у нас, на Шумщині, адже з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, там стало небезпечно жити. І тоді вона з родиною переїхала жити на Шумщину. Тут Олена виготовляє сублімовану їжу, адже частину обладнання перевезла із собою, дещо докупила.
Зараз жінка зайнялася ще одним видом діяльності – має перепелину ферму. Ця робота для неї не нова.
Ще у Костянтинівці у 2022 році відкрила невеличку перепелину ферму. Усе почалося з того, що жінка взяла участь у проєкті та увійшла в число переможців. Завдяки цьому отримала 2 клітки для утримання перепілок та 40 птахів.
– Так усе розпочиналося. Згодом ми розвели 600 перепілочок, які несли яйця, – розповідає Олена. – І майже до 2024 року люди у Костянтинівці доглядали за ними: продавали яйця, тушки птахів, добових курчат – тим заробляли собі на зарплату і таким чином я підтримувала своїх працівників. Але під час вибухів, які у Костянтинівці є частими, птиця стресує, тож довелося усіх перепілок вирізати.
Уже на Шумщині Олена написала грантовий проєкт, адже мала намір реалізувати свою ідею на новому місці проживання – розводити перепілок. Жінка виграла грант та придбала клітки. Затримка була за приміщенням. Тому розпочала пошуки відповідного місця, де могла б провадити свою діяльнсіть. Зараз Олена орендує частину приміщення в Онишківцях. Каже, що вдячна Шумській міській раді за сприяння у вирішенні цього питання.
– Ферма розрахована на 1500 перепілок, – каже підприємиця. – Зараз ми зробили одну інкубацію, на підході – друга, і має бути ще дві. Будемо організовувати своє маточне стадо та випускати власну продукцію: добових курчат. Якщо хтось матиме бажання, зможе їх придбати. Зараз у Європі набувають популярності мариновані і копчені яйця. Це дуже смачно, я їх куштувала.
Оскільки Олена займається ще й сублімованою їжею, вона має запит на дієтичне харчування. Цю ідею вона виношувала давно, але не було змоги її реалізувати. Тепер задум став реальністю. Зараз є багато військових після поранень, людей із харчовими розладами. Вони не завжди мають можливість готувати дієтичну їжу.
– Я знаю, чим годую перепілок, у мене здорова пташка, – каже Олена. – Я повністю відповідаю за виробництво – від вирощування до кінцевого продукту.
Допомагає доглядати за перепілками Оленин співробітник, який приїхав на Шумщину із Костянтинівки.
– Максим уже багато років у мене працює, – розповідає Олена. – Хлопець відповідальний, на нього можна покластися. Орендує житло в Онишківцях.
Олена завжди продукувала багато ідей. У Костянтинівці налагодила декілька напрямків власного виробництва. Так і на Шумщині. Підприємиця зізнається, що на цьому не планує зупинятися. Вона будує плани, шукає нові проєкти для реалізації своїх ідей. Також надає консультації по грантових проєктах, адже переконана, що досвідом потрібно ділитися.
Тема здорового способу харчування для Олени завжди на першому плані, адже сама його дотримується. Планує запустити на Шумщині вирощування мікрозелені.
– Я займаюся тим, що мені подобається, – каже підприємиця. – Потрібно потрудитися для того, щоби потім порадіти за результат. Але головне, що я можу займатися тим, що мені подобається. Куди б не їхала на різні заходи, завжди розповідаю про Шумськ, тим самим його популяризую.
Як би не складалося у житті, завжди тягне до рідного додому. І Олена Хатмулліна живе надією, що настане час, і вона повернеться у свою Костянтинівку.