335 студентів опановують тут спеціальності перукарів-манікюрниць, кухарів-кондитерів, механізаторів, будівельників. Для цього трудиться колектив із понад 70 чоловік.
ДНЗ «Шумське ПТУ» – одна з найбільших з організацій Шумської ОТГ, яка лише самих податків, за словами головного бухгалтера Ганни Остап’юк, сплачує в скарбницю міської ради близько 1,2 млн грн.
Для успішного функціонування в училищі вдало поєднують фінансування з обласного та державного бюджету з коштами, вирученими від самостійної господарської діяльності. Так, лише на створення матеріальної бази обласного навчально-методичного центру по підготовці механізаторів в училищі освоїли близько 14 млн грн державних грошей.
Водночас, вже звично реалізовують на пристойні суми збіжжя, вирощене на 40-гектарній площі, на якій розкинулися поля профтехучилища. Тут на практиці закріплюють теоретичні знання, отримані в навчальному закладі, вихованці ПТУ.
Донедавна на Тернопіллі функціонували 27 профтехучилищ. Зараз Шумське ДНЗ є в числі кращих в області, серед 17 таких закладів, які залишились після реорганізації. Шумське училище провідне з 5, що діють в Кременецькому районі.
В училищі можна не лише отримати якісну освіту, тим більше, безкоштовно, а реалізувати свої таланти. Наприклад, уже три роки поспіль училище займає, за результатами змагань, перше місце в області серед 17 закладів.
Є тут гарна традиція організовувати до свята працівників освіти поїздки і для відпочинку та, водночас, якщо є нагода, то і для ознайомлення і перейняття досвіду роботи інших. Кілька років тому представницька делегація ДНЗ «Шумське ПТУ» побувала в Білорусі, де шумчани взяли на «озброєння» у своїх тамтешніх колег чимало корисних напрацювань.
Ніде правди діти – значна заслуга в цих позитивних зрушеннях на краще, прагненні іти в ногу з часом, належить директору профтехучилища Федору Куцу, який за 12 років керівництва зумів згуртувати потужну креативну команду, продемонстрував свою спроможність ефективно працювати в сучасних українських умовах.
ДНЗ «Шумське ПТУ» поступово, але впевнено, стає однією із чільних візитівок нашої громади. Чого лише вартий сучасний ремонт навчальних приміщень училища, частина яких знаходилася у занедбаному стані протягом десятиліть, комп’ютеризація. А гуртожитку шумчан, у якому, як запевнив директор профтехучилища, є усі можливі побутові зручності для студентів, можуть позаздрити і в столиці.
У задумах адміністрації – продовження модернізації приміщень навчальних корпусів, полігону. Для цього є всі можливості. І після закінчення карантину плани почнуть реалізовувати – принаймні, тут у цьому переконані і готові до роботи. В училищі впевнені, що внаслідок цього архітектурне обличчя Шумська набере нових барв.
А наразі в ДНЗ «Шумське ПТУ» стартувала внутрішня атестація майстрів виробничого навчання, вчителів-викладачів, керівника фізичного виховання, яка передує обласній в системі профтех училищ.
Вона розпочалася з перукарів-манікюрниць, яких навчає майстер Ірина Волянюк. Власне, саме ці дівчата готові реалізовувати одну із соціальних ініціатив директора Федора Куца – безкоштовно надавати свої послуги жінкам – ветеранам праці, які мають трудові заслуги перед училищем, містом, внесли чималий внесок у його розвиток. Згодом такі атестації, як підсумок своєї кваліфікованої праці по підготовці затребуваних робітничих спеціальностей, відбудуться серед майстрів будівельників, кухарів-кондитерів, механізаторів.