У міській публічній бібліотеці розгорнули виставку робіт талановитих шумчан. Виявляється, наш край дуже багатий на людей, які наділені хистом творити мистецтво на полотні. Особливо тішить те, що серед майстрів багато молоді та дітей.
Звісно, що на виставці представлена лише частинка творчих робіт, Шумщина має набагато більше талантів. Тому, як зазначила бібліограф Олена Хрищук, працівники бібліотеки і далі працюватимуть над організацією таких заходів. Адже одномоментно зала бібліотеки не може вмістити усіх робіт талановитих краян.
Сьогодні важливо отримувати позитивні емоції. Вони необхідні людям у такий нелегкий час. Допомагають відволіктися, зарядитися енергією, вірою у свій прекрасний український народ, у те, що ми обов’язково переможемо і відродимо Україну. А для цього потрібні сильні українці, патріотичні та здібні. А вони у нас є, і про це свідчать роботи, презентовані на виставці.
Зачаровують роботи юної бриківчанки Сабріни Левченко. Диву даєшся, як дівчина вишукано уміє передати на полотні своє мистецтво. Її роботи точні, сучасні, уміло поєднані між собою кольори.
Погляд щоразу повертається до цих картин, щоб насолодитися позитивом від талановитої подачі сюжету.
Мар’яна Попенко – рівненчанка, але її коріння з Шумщини. Дівчинка перейшла у восьмий клас і теж захоплюється мистецтвом малювання. І має до цього хист. На виставці представлені дві її картини. У них – позитивне мислення. Яскрава гама кольорів наводить на висновок – наші діти, молодь хочуть жити у мирній Україні, щоб можна було здійснити свої мрії.
Одну із таких Мар’яна передала пензлем – дівчинка з кульками біля Ейфелефої вежі – можливість подорожувати, пізнавати світ. І це бажання українських дітей є природнім.
Кілька своїх картин надала для виставки студентка Тернопільського педуніверситету, шумчанка Яна Єзерська. Про дівчину ми уже писали кілька років тому. За цей час вона помітно виросла у творчому плані. Як розповідає Яна, з акварелі перейшла до творення картин олією. Кілька робіт виконані вугіллям.
Дівчина каже: коли почула про повномасштабне вторгнення росії в Україну, взагалі не могла малювати, цілими днями тільки те й робила, що слідкувала за новинами. А потім емоції таки змусили взятися за написання картин. І першим, що створила, став портрет Президента України Володимира Зеленського, потім передала на полотні війну в Україні, зобразивши українського солдата, над яким ангел розправив свої крила.
Яна каже, що найбільше їй вдаються натюрморти і квіти. Дівчина і далі буде творчо розвиватися, адже вона професійно навчається мистецтву малюнка. То ж сподіваємося, що незабаром потішить нас своїми новими роботами.
Родзинкою виставки стали роботи суражчанки Надії Коваль. Жінка, хоча й мала з дитинства хист до цього, ніколи не малювала. А взятися за таке і створити цілу серію неперевершених картин спонукала … недуга. Пані Надія захворіла на коронавірус. Коли стало легше, купила доньці фарби. Подивилася на них, і самій захотілося спробувати. І недаремно. Бо з-під пензля суражчанки вийшли дуже талановиті полотна. Можете самі у цьому переконатися, завітавши у бібліотеку – виставка ще триває.
Жінка здебільшого малює природу. Але як вона точно уміє передати кожну деталь – здається, що живий лебідь перед тобою і хвилі на озері справжні. Часом бачиться, що перед тобою – фото, настільки майстерно виконано малюнок.
Цьогорічна випускниця Катерина Дідук передала для виставки лише одну свою картинку, на якій зобразила людське серце. Але відвідувачі виставки були переконані, що у дівчини є талант, тому й інші її картини мали б успіх серед шумчан.
Студентка, волонтерка, активна громадська діячка Богдана Капіца, з якою ми теж знайомили читачів у своєму дописі, виявляється, ще й талановита художниця. Кілька її малюнків, які є на виставці, теж дивують авторською подачею, умінням зобразити на полотні власний світогляд. Сама Богдана не могла завітати на виставку, але прийшла її мама, яка розповіла, що таке захоплення у її доньки ще з дитинства. Дівчина відвідувала заняття з малювання, навчаючись у Шумській школі мистецтв.
Шумчанка Анна Драчук у своїй творчості різноманітна. Особливо привертають увагу малюнки, присвячені темі війни. Видно, як це переживають діти, як вони прагнуть бачити свою Україну мирною та квітучою. У дівчинки неповторні пейзажі і широка тематика. Анні пощастило мати талановиту маму-художницю, яка передала їй свій хист.
У відвідувачів виставки були тільки позитивні враження. Ними поділилися Світлана Задачіна, Лариса Карп’юк, Ольга Євсюкова. А усі бажаючі могли залишити свої відгуки-побажання на папері, які збережуть у Шумській публічній бібліотеці.