Унікальна фітнес-студія запрацювала у Шумську минулого року. Її відкрила шумчанка Габріела Дулова. Жінка є тренеркою з фітнесу та хореографом.
Народилася Габріела на Закарпатті. Таке рідкісне ім’я дала їй мама Еріка. Дідусь Габріели за національністю – угорець.
Коли дівчинці виповнилося 4 рочки, вона разом із мамою переїхала на Шумщину. У Габріели змалку проявлялися творчі здібності, і дівчинка розвивала їх, навчаючись у Великодедеркальській музичній школі – опановувала хореографію та співи.
Згодом вступила до Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ, навчалася у Рівному в університеті. Студенткою їздила до Китаю – танцювала у шоу-балеті у цирку.
– Це було моєю мрією – потанцювати за кордоном, – зізнається Габріела. – Коли розпочався коронавірус, змушена була повернутися додому.
Після закінчення університету Габріела навчала діток хореографії. Але це було недовго – у зв’язку з коронавірусом позачиняли школи. Тож вирішила з чоловіком Володимиром, який, до речі, родом із Шкроботівки, їхати на заробітки за кордон. За зароблені гроші купили у Шумську житло. Зараз подружжя виховує синочка Тимурчика.
Габріела пройшла курси фітнес-тренерки. Спочатку безкоштовно організовувала заняття на Шумському стадіоні під відкритим небом. Декілька місяців робила це у приміщенні, де тренує юних кікбоксерів Віталій Довгалюк. Там набрала команду дівчат.
Потім заняття відбувалися у Шумській школі мистецтв. А в серпні минулого року відкрила власну фітнес-студію для дорослих. Також почала навчати хореографії діток від 3,5 років до 14 років.
– Коли була у декретній відпустці, мала тільки вечірні години тренування, бо якось потрібно було розвиватися, – каже Габріела. – Я схуднула, собі допомогла, покращила форму після вагітності. То чому не можу допомагати іншим жінкам себе вдосконалювати, робити кращими? У професії тренера, хореографа важливо не сидіти на місці, бо тоді ти просто деградуєш і потім не встигаєш розвиватися. Якщо перестаєш вчитися новому, ти не тільки стоїш на місці, а, навпаки, йдеш донизу. Тому потрібно завжди знаходити час на саморозвиток і мати бажання працювати.
Після невдалих піврічних спроб знайти роботу у Шумську, жінка вирішила відкрити фітнес-студію і почала підбирати відповідне приміщення.
У Гарбіели була сильна мотивація – коли проходила курси, разом із нею навчалися колеги із Запоріжжя, Дніпра, які відкривали такі студії під час війни, у містах, де є постійні обстріли. Власне вони й надихнули тренерку відкрити фітнес-студію у Шумську.
– Звичайно, що буває важко, але коли робота у задоволення, то вона не настільки виснажує. Головне – знайти баланс і не вигоріти, – ділиться досвідом тренерка. – Також важливо приділяти час для себе, підтримувати і фізичне, і ментальне здоров’я. Бо коли працюєш з людьми, відбувається обмін енергією, люди притягують одне одного. Вони можуть і заряджати, і розряджати. У студії на заняттях фітнесом пропоную клієнтам активні та спокійні тренування. На активних пропрацьовуємо усі групи м’язів – тоді є задоволення від процесу, – ділиться тренерка. – А під час спокійних тренувань підтягуємо своє тіло, укріпляємо спину, додаємо мобільності суглобам. Маємо тренування на балансуючій функціональній дошці. Воно включає в себе три напрямки – пілатес, функціональний тренінг та стрейчінг (розтяжки). Тренування відбувається без кардіонавантажень, у повільному темпі. Це особливо корисно для людей, які мають сидячу роботу. Мета такого тренування – не схуднути, а розтягнути м’язи та спину. Цим займаються і сімнадцятирічні дівчата, і жінки, яким за п’ядесят.
Організовувала Габріела і благодійні тренування та кіновечори за донат на Збройні сили України.
Жінка планує розвиватися ще більше, їздити з дітками на змагання, показувати, чого вони досягли. І щаслива, що має можливість рухатися вперед у тому, що їй до душі.
Тренерка фітнес-студії переконана – коли жінка здорова і щаслива, то щасливі усі, хто поруч із нею.
А ще варто пам’ятати про найголовніше – не загубитися у побутових справах, а знаходити час, щоб піклуватися про себе.
Будь-яка робота є клопіткою, але коли ти виконуєш її із задоволенням – життя стає яскравішим.
«Я це люблю, я цим живу, мені це подобається», – каже Габріела і впевнено йде до своєї мети.