Восени зростає ризик підхопити таку небезпечну інфекційну хворобу, як лептоспіроз. Адже одні з чисельних переносників її збудника – миші, щурі у відчутті зимових холодів перебираються ближче до людських осель. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна при контакті з інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання, – застерігає начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шумського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській службі. Володимир Яворський.
І хоча в районі немає зафіксованих випадків спалаху захворювання на лептоспіроз, проте це аж ніяк не означає відмову від проведення заходів по дератизації. Знищити гризунів у приватному секторі можна самостійно за допомогою різних отрут, які пропонує торговельна мережа, із застосуванням заходів безпеки. Для великих організацій – торгівлі, складських приміщень – такі послуги надає Тернопільське обласне комунальне підприємство “Профілактична дезінфекція” у Кременецькому районі.