Читати книги – сьогодні нудно і не сучасно, – кажуть одні. Читати книги – це круто і модно, – заперечують їм інші. Навіть, якщо таке бажання у людини є, вона хоче чогось нового. Свіженького автора. Або свіженького твору від улюбленого письменника. А якщо грошей у гаманці не вистачає. Щоб купити книгу. Тоді – до бібліотеки.
Запитують твори сучасних авторів
– Шумчани таки читають. До нас приходить багато відвідувачів, – розповідає головна бібліотекарка району Олена Хрещук. – Особливо полюбляють сучасних авторів. Беруть багато творів місцевих письменників або вихідців з Шумщини. Захоплюються історичними творами, детективами та любовними романами.
У бібліотеці не просто чекають відвідувачів. Вони й самі до них ідуть. Щоб популяризувати книгу. Наприклад, запровадили таку послугу, як книгоношення. Ідуть у відділення районної лікарні. І пропонують хворим щось почитати. І беруть. І читають. Бо ж часу на лікарняному ліжку досить. До речі, наші шумські бібліотекарі першими запровадили таке ноу-хау. Їхній досвід поширювали на центральних телеканалах. Правда, зараз у лікарню не йдуть, бо ж карантин. Та й сама бібліотека наразі на обсервації. Та вірять, що така ситуація – не назавжди. І знову підуть до людей з книгами.
Інтернет-центр та творчі заходи
– За останні п’ять років у нас багато чого змінилося, – каже Олена Хрещук. – Крім книг, у бібліотеці діє сучасний інтернет-центр. Усі бажаючі можуть прийти сюди. Сісти з комп’ютер і почерпнути необхідну інформацію. А ще дбаємо про цифрову грамотність шумчан. Розвиваємо таку послугу.
А ще у шумській бібліотеці завжди людно. Тут організовують масу цікавих заходів. Наприклад, тематичні вечори до різних свят. Літературні вечори до ювілеїв талановитих земляків. Або зустрічі із знаними письменниками.
У бібліотеці охоче збираються шумські пластуни. Вони проводять тут свої збірки, майстер-класи, зустрічі із цікавими людьми.
А взимку тут можна було завітати на різдвяні кіновечори. Їх організовувала ГО «ІнСорс». А ще ця дієва організація проводить тут цікаві тренінги. Як ось, на тему, як розпізнати фейки у соцмережах, та інші.
Онлайн читання стали популярними
Популярними стали онлайн читання до днів народжень поетів. Наприклад, до Шевченка читають його поезії. Ліни Костенко – поезії майстрині пера. Записують відео і поширюють на сторінці бібліотеки у Facebook.
Організовують онлайн-конкурси. До ювілею міста постили виконання творів місцевою молоддю. А переможців обирали за кількістю лайків.
Зараз, хоч і на обсервації, працюють з читачами дистанційно. Наприклад, організували авторські онлайн читання. Пропонують місцевим літераторам зробити записи декламації власних творів. Обробляють їх та поширюють на загал.
Традиційним у бібліотеці став конкурс, приурочений знаному земляку Уласу Самчуку. Проводять його спільно з відділами культури. Визначають переможців. А їхні твори публікують у місцевій газеті.
– Час не стоїть на місці. І ми – теж. Хочемо вчитися нового. Щоб мати достатньо знань. Для того, щоб впроваджувати нові методи роботи, – каже Олена Хрещук.
А ще мріє, що бібліотека з часом стане затишною локацією для шумчан. Хочуть тут все облаштувати так, щоб люди хотіли приходити. Щоб проводили тут свій час. Розвивалися. Мали чим заповнити дозвілля. Планують різні заходи. А також дбають про нові надходження літератури. Бо ж читачі постійно запитують про це. Про свіженькі екземпляри захоплюючих книг.
Читати також: