От став би я мером! Що б тоді зробив для міста, громади? Чи кожен готовий приміряти на себе таку роль? Бо на словах легко, а на ділі. Особливо, коли коштів обмаль. Але треба усе більш-менш збалансувати, спланувати. Бо ж хочеться не просто виживати. А розвиватися. І робити це успішно. То ви готові стати мером? На мить увійти у нове амплуа. Що б тоді зробили – запитали ми мешканців громади. І ось що почули.
Василь Герасимчук,
безробітний:
– На щастя, мером мені ніколи не бути. Бо кожен повинен робити справу, до якої має хист. Але таки уявлю, що я мер. Перш за все, підтримав би розвиток дрібного бізнесу, заохочував би місцевих підприємців.
Сприяв би тим, хто хоче налагодити власну справу. Можливо, у наданні мікрокредитів під 4-5%, податкові канікули на перший пробний період. Обмежив перевірки, бо найкращий контроль – позитивні відгуки споживачів.
Ще потрібні нові робочі місця із зарплатнею не менше 8000-10000 грн. Для цього необхідно залучати інвесторів. Створювати для них відповідні умови. Звісно, що тоді відтік людей за кордон набагато зменшиться. І наше містечко, громада будуть розвиватися.
Альона Шафарук,
вихователька дитсадка
– Я вже і не уявляю іншу людину мером, бо наш голова громади старається її розвивати. Усі хочуть кардинальних змін, але варто почати з себе.
Що б зробила на цій посаді? Подбала би більше про клумби, озеленення. Подумала б над відкриттям ще одного дитсадка. Щоб усі діти мали доступ до якісної дошкільної освіти.
Шукала б можливості для розвитку дозвілля – зоопарк, аквапарк, розважальний центр. Допомогла б допомога біатлоністам. Бо для тренувань діти їдуть аж їдуть у Підгороднє.
А також зайнялася б пошуком інвесторів та місцевого бізнесу. Щоб були робочі місця, гідна зарплата. А молоді сім’ї були разом, а не їхали за кордон на заробітки.
Андрій Ящук,
громадський активіст
– У мери я балотуватися хочу. Але знаю, що не виберуть. Та й грошей немає на реєстрацію. Ну, то я жартую. Якщо серйозно, у цій ролі звернув би увагу на об’єкти, які заростають кропивою та самосадом. Навіть через суд впливав би на власників.
Таких будов є повно по всій Шумській ОТГ. Ще – забагато об’єктів торгівлі, особливо у центрі.
Потрібно більше виявляти порушників. І штрафувати їх. Це людей буде дисциплінувати. А бюджет громади отримає додаткові кошти.
А ще, як мер, я підтримав би дітей та молодь. Через спорт та клуби за інтересами.
Олена Ходюк, учителька:
– Якби я стала мером, то подбала б, щоб у місті було два садочки. Це розвантажило б групи. І вихователям легше працювати, і дітям комфортніше. Відділу освіти, я б запропонувала ввести посаду методиста. Щоб він би займався суто розвитком громадських організацій у громаді. Щоб кожна дитина мала можливість вступити до Пласту. Адже Україні потрібні активні громадяни. Виховані на християнських засадах. З Богом та Україною в серці.Також облаштувала б домівку для пластових сходин.
Сприяла б створенню туристичної агенції. Такої, щоб розробила маршрути для туристичних паломницьких мандрівок місцями відродження української слави.
Створила б дорадчий орган з представників активно діючих громадських організацій. Щоб працювати над новими шляхів розвитку нашого краю.
Ігор Єремейчук, підприємець
– Особисто навчив би всіх водіїв паркуватися за правилами. Особливо в центрі, біля ринку. Подбав би про оновлення фасадів будівель на центральній вулиці. На зразок першої Шумської школи.
Раз у тиждень запрошував би пенсіонерів, учасників бойових дій, членів малозабезпечених сімей на безкоштовний обід. Або ж видавав потребуючим продуктові набори.
Навів би лад із бездомними тваринами. Підтримував би лікарню всіма можливими способами!
Розвивав би туризм. Для цього потрібно відкривати бази відпочинку та організовувати розваги. Актуальне асфальтування доріг, реставрація або ремонт тротуарів! Дуже хочу, аби до Шумська приїжджала велика кількість туристів. Це можна досягнути відкриття баз відпочинку та розваг у прибережних зонах. Шукав би інвесторів для створення переробних підприємств. Це – робочі місця і непогані гроші для бюджету громади.
Аня Климчук,
працівниця хлібозаводу
– Якби я стала мером, то спершу поремонтувала б дороги. Мешкаю у селі. Часто добираюся на роботу у Шумськ. Тому знаю, про що кажу. Читала, що більшість доріг громаді не належать. Тому на посаді мера зверталася б до керівництва держави, щоб нам передали і дороги. І кошти на їхній ремонт. Тоді самі будемо планувати. Бо на місці краще видно, що і де треба робити.
Сприяла б розвитку ягідництва, садівництва. У нас багато земель. А ще – багаті ліси. Тому можна налагодити роботу пункту прийому різної сировини. Звичайно, не міська рада це має робити. Але треба шукати людей, які цим займуться.
І подбала б про розвиток таких закладів, як табір «Дивосвіт» у Кутянці. По всьому районі багато таких класних місць. Тому можна розвивати туризм.
Це думка багатьох моїх знайомих. Хочу вірити, що наш міський голова вирішить ці завдання.
Читати також: