Відзначення Дня молоді у Шумську, яке організувала міська рада, розпочали із велопробігу. Охочі взяти участь у такому спортивному заході зібралися на Площі Героїв Майдану і вирушили до Шумського краєзнавчого музею.
Їх уже очікували працівники закладу та запропонували цікавий історичний екскурс. Директорка музею Лариса Колесник розповіла про кам’яні символи міста – хрести.
– Археологи стверджують, що Шумськ у ХІІ-ХІІІ ст. був розташований на пагорбах «Соснини». Там і донині стоїть кам’яний хрест. Його ще називають Білим. За версією науковців, він позначав церкву Симеона Стовпника, про яку згадується в літописах. У храмі перед битвою з угорським військом молився Данило Галицький. А давня легенда розповідає про те, як тисячу років тому в одну красуню-білявку закохалися двоє парубків. Вони були воїнами князя. Дівчина зажадала, щоб ті змагалися у бігу. Хто з хлопців у повних військових обладунках прибіжить під віконце до дівчини, за того вона вийде заміж. У той час обладунки були дуже важкими, а бігти потрібно до Кременця. Уже біля Кругольця не витримало такої напруги серце одного юнака, і він помер, біля Брикова загинув другий. А дівчина-білявка нарешті зрозуміла, якої біди наробила, засумувала і також померла. На тому місці стоїть Білий хрест, а де загинули юнаки, стояли два інші хрести. Сьогодні один із тих хрестів є оберегом Шумського краєзнавчого музею, – розповіла Лариса Колесник.
Після такої цікавої оповіді пані Лариси усім закортіло відвідати це місце, овіяне легендою. Тому маршрут проліг до парку «Соснина». Тут залишили велосипеди, і уже пішим ходом піднялися на вершину гори, де відбулося відкриття туристичного маршруту «Окольне місто» (Старий Шумськ). Присвятили таку подію 875-річчю від першої писемної згадки про місто. До слова, це ідея міського голови Вадима Боярського задля того, аби почати розвивати туризм у громаді.
Надвечір у міському парку можна було зануритися в історію міста, переглянувши старі фото Шумська. Учасники Молодіжної ради організували фотозону, де кожен міг зробити фото на згадку. Також встановили благодійну скриньку, щоб можна було задонатити на потреби Збройних сил України.
Далі учасники молодіжного заходу зручно вмостилися на пледах просто неба та переглянули документальний фільм про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності до повномасштабної війни «Життя на межі» режисера Павла Пелешка, а також поспілкувалися на різні теми.