Виставка картин Іванни Погонець та Катерини Склярук, присвячена Дню Незалежності України, діє у залі Публічної бібліотеки Шумської міської ради. Художниці разом навчалися, працювали, підтримують дружні стосунки. То ж і виставку організували спільну.
Іванна Погонець – корінна шумчанка, майстер народних художніх промислів з живопису. Учасниця щорічних виставок у складі мистецького гурту «Палітра» (Кременець, Вишнівець, Дубно, Збараж, Почаїв, Бережани, Тернопіль, Острог), Міжнародних пленерів, з 2021 року – кандидат педагогічних наук, автор наукових статей в українських та зарубіжних наукових виданнях. Бере активну участь у міжнародних художніх та персональних виставках. Працює у техніках олійного та акварельного живопису, графіки.
Катерина Склярук народилася у Любомлі Волинської області. Проте зараз проживає у Шумську, прийшла сюди за невістку. Її перша персональна організована у рідному Любомлі. У 2008 році художниця увійшла до жіночого мистецького гурту «Палітра», у складі якого взяла участь у понад 20 художніх виставках різного рівня, учасниця Міжнародних пленерів. Працює у техніці олійного та акварельного живопису, а також графіки жанрах: пейзаж, портрет, натюрморт. У Катерини є складні композиції, у неї добре розвинена уява.
Як зазначила Іванна Погонець, художники мають постійно працювати, уміти передати пензлем власне бачення, шукати те, чого ще ніхто не показав. Серед картин Іванни привертає увагу зображення старої хатинки.
– Багато художників малюють їх. Коли дивишся на стару хатину, відчуваєш її душу, – ділиться своїм мистецьким світосприйняттям Іванна Погонець. – Новий будинок -= це не те, він не наповнений якимись сенсами.
У творчості художниці є шумська хатинка з лелеками, яка для Іванни досить дорога.
Захоплюють подих картини із зображенням птахів, які створила Катерина Склярук. Це все одно, що ребус, який потрібно розгадати.
– Виношую ідеї, як-то кажуть, перепускаю через себе, адже спонтанно це не можна намалювати, – ділиться Катерина Склярук. – Кожна моя робота має назву.
Як зізнаються художниці, малюють, перш за все, те, що викликає якісь відчуття.
Як переконана Іванна Погонець, художники мають бути «надивленими», треба постійно споглядати інші роботи. Тому важливо відвідувати виставки. Обов’язково переглядати роботи класиків.
Продають художниці лише ті роботи, які легше «відпустити», адже є картини, дуже дорогі для них. На замовлення майстрині не малюють.
Іванна Погонець каже: якщо людина замовила картину, і диктує свої умови, то це не творчість, а виробництво.
«Кожен художник має зробити для себе вибір – бути продавцем чи бути митцем», – цим керується художниця.
Відвідати виставку талановитих художниць можна до 5 вересня з 9 до 18 години. Усі бажаючі можуть залишити свої відгуки-побажання.