Двоє випускниць із освітніх закладів Шумської громади отримали на НМТ по 200 балів. Розповідаємо про талановитих дівчат, які склали національний мультипредметний тест на 190 і більше балів
Ольга Козачук
Випускниця Шумського ліцею Ольга Козачук розповідає, що у школі їй завжди важко давалася українська мова – написання творів, запам’ятовування правил. Але саме з цього предмета дівчина отримала найвищий бал на НМТ – 200.
– Коли я перейшла навчатися у 10 клас у ліцей, почала більше уваги приділяти вивченню української мови. В 11 класі зрештою зрозуміла, що НМТ близько, і почала посилено готуватися. Робила це самостійно, читала книги. Вдячна за знання та підтримку моїй учительці Лілі Миколаївні Ткачук, – ділиться своїм досвідом Ольга Козачук. – А ось історію я любила завжди. Ще коли навчалася у Шумбарській гімназії, у вчителя історії Романа Устимовича Кондратюка. Було дуже цікаво на його уроках. Вчитель гарно пояснював, ми ставили запитання. А коли перейшла у ліцей, історії мене навчала Лариса Іванівна Приймич. Її уроки були дуже сильними. Я запам’ятовувала матеріал, а потім лише повторювала. Шкода, що допустила на НМТ з історії лише одну помилку і набрала 197 балів.
Приклад Олі доводить: коли відповідально поставитися до навчання, робити це наполегливо та систематично, можна отримати гарні результати. Ще дівчина переконана, що важливо, коли відчуваєш підтримку від педагогів.
– Коли я навчалася у Шумбарі, моя перша вчителька Людмила Іллівна Мельничук завжди вірила у мене, і це дуже важливо відчувати. Коли я пропускала якісь теми, вона завжди пояснювала, допомагала. Підтримку я мала і від вчителя математики Шумського ліцею Володимира Анатолійовича Кравчука. Завдання з математики цьогоріч були важкими. Я, правда, сподівалася отримати трохи вищий бал. З математики я набрала 176.
Куди буде вступати, Оля ще не визначилася. Каже, що наразі у пошуку, буде моніторити ситуацію зі вступом і тоді подаватиме документи.
А тим учням, які наступного року будуть здавати НМТ, радить не зволікати, а готуватися уже із серпня, бо потім буде важко усе осягнути. Постійно потрібно проходити для себе пробне НМТ, і робити це не по одному предмету у день, а одразу усі чотири, щоб звикнути. Бо коли приходиш на НМТ, нелегко без підготовки. На 3-4 годині уже важко думати, і починаєш допускати помилки. Фактично на останній предмет залишається менше сил.
– Втома та хвилювання даються взнаки. Коли виходиш із аудиторії, починаєш розуміти, що ти знала це завдання, але припуститися помилки. Тому наполегливі тренування та уміння справлятися з емоціями дуже важливі. Разом з тим, потрібно знати міру, щоб не перевтомлюватися при підготовці. Бо після перевантаження буде морально важко, – радить Оля майбутнім випускникам.
Доки Оля Козачук обирає своє майбутнє, вона не перестає приділяти увагу своєму розвитку. Їй подобається багато читати – через підготовку до НМТ трохи закинула цю справу. А ще любить дивитися футбольні матчі. Каже, що футбол відволікає та заряджає енергією.
Адріана Стельмащук
Про талановиту Адріану Стельмащук, яка навчалася у Шумському ліцеї, «Новини Шумщини» уже писали неодноразово. Дівчина минулоріч привезла бронзу з Міжнародної олімпіади з географії та отримала премію Президента України.
Цьогоріч Адріана – випускниця. Для складання НМТ до трьох обов’язкових предметів – математики, української мови та історії – вона обрала географію. Найбільшу кількість балів – 200 – набрала з історії, трохи менше, 192 бали – з географії. Саме ці два шкільні предмети були у неї улюбленими.
– Для мене найважчим під час виконання завдань на НМТ був перший блок з математикою та українською мовою, тому я виконувала його довго. Другий блок з історією і географією зробила швидко, але через повітряну тривогу сиділа в укритті з усіма іншими учасниками.
Як зізнається Адріана Стельмащук, результатами НМТ вона задоволена, приблизно на такі бали і розраховувала. І за це хоче подякувати своїм вчителям та репетиторам, які у неї вірили та підтримували.
– Як на мене, праця та наполегливість допомогли мені здобути такі результати на НМТ, – каже випускниця Шумського ліцею.
Адріана Стельмащук переконана: щоб досягнути успіху в житті, потрібно, насамперед, вірити у себе та у свої сили, розвиватися в обраному напрямку та посилено працювати заради мети.
Дівчина планує вступати на спеціальність «Право», але університету ще не обрала.
Ангеліна Корнійчук
Ангеліна Корнійчук найбільше балів на НМТ набрала з історії – 197. Математику склала на 173, українську мову – на 186, географію – на 170 балів.
Дівчина родом із Матвійовець. Після 9 класу здобувала освіту у Шумському
ОЗЗСО. Проживала на той час у бабусі в Шумську.
Ангеліна розповідає, що не очікувала набрати таких високих балів з історії, навпаки – сподівалася на кращий результат з інших предметів. Готувалася до НМТ самостійно, з допомогою безкоштовних онлайн-джерел. Останній рік для неї був доволі насиченим.
– Спочатку було важко, бо мозок ще не звик до такого напруження, – каже випускниця школи. – Але далі я й сама не хотіла пропускати, бо це вже увійшло у звичку і стало для мене рутиною. Враження від НМТ двозначні. Якщо чесно, я не хвилювалась перед тестом. Знала, що багато зусиль доклала до підготовки, і мала б гарно написати. Багато надій покладала на математику. Але через нестачу часу, стрес та неуважність я втратила 4 тестових бали.
Найскладнішим для Ангеліни був тест із географії. Як тільки побачила завдання, думала про те, як набрати хоча б прохідний бал. Але склала на 170.
– Хочу подякувати насамперед собі за те, що не здавалася і кожен день йшла до своєї мети, – каже Ангеліна. – А також безкоштовним джерелам інформації, завдяки яким я змогла підготуватися на високий бал. Вдячна вчительці з української мови, моїй класній керівниці – Галині Степанівні Янчук. І ще вчительці математики – Тетяні Євгенівні Лазарук. Вона на уроках давала багато корисної інформації з математики. Думаю, якщо хочеш досягти чогось, зусилля завжди потрібно докладати. Нічого з неба не впаде, навіть, якщо заплатити гроші.
– Дисциплінованість, оптимізм, віра у себе, наполегливість, розуміння себе і чого ти хочеш в майбутньому – ось це найголовніші риси, які потрібні для успіху, – каже випускниця. – Знати, коли потрібно відпочити, бо якщо завжди працювати, то можна загнати себе в поганий стан. Тому слухати себе і своє тіло важливо.
Дівчина багато уваги приділяє саморозвитку.
– Я намагаюся більше читати, також веду особистий щоденник і багато маленьких таких справ, які роблять мене кращою, – зізнається Ангеліна. – Але чесно, їх не завжди хочеться виконувати.
Навчатися Ангеліна Корнійчук планує на факультеті менеджменту. А учням, які наступного року закінчать школу, бажає сил і натхнення.
Євгенія Керея
Євгенія Керея, яка цьогоріч закінчила Шумський ліцей, найвищий бал – 191 – набрала на НМТ з української мови. Дівчина розповідає, що з дитинства у неї лежить душа до цього предмета.
– Це, напевно, вроджене, – каже Євгенія. – Це ж наша рідна мова, хіба може бути інакше. Я ніколи особливо не завчала правил, якось відчувала, як правильно. А ще багато залежить від учителя. Я вдячна, що мене навчала української Ольга Іванівна Мельниченко. На її уроках завжди була дисципліна. Ольга Іванівна дуже гарно і доступно викладала кожну тему, пояснювала.
Євгенія постійно брала участь у різноманітних конкурсах з української мови і мала хороші досягнення.
Випускниця Шумського ліцею переконана – щоб гарно здати НМТ, потрібно ретельно навчатися і добре підготуватися до тестування.
– Головне – розуміти тему, бо зазубрювання матеріалу нічого не дасть, я так ніколи не робила, – розповідає дівчина. – Потрібно правильно оцінити свої можливості – не завищувати власну самооцінку, але й не занижувати. Також важливо не перевчити тему. Варто бути впевненими у собі, не хвилюватися, бо тоді можна наробити помилок.
Євгенія каже: коли маєш ціль – гарно здати НМТ – і докладаєш для цього відповідні зусилля, обов’язково усе вдасться. Потрібно зосередитися на навчанні, уміти правильно розподілити свій час, щоб і на відпочинок його вистачало. Це важливо.
У житті Євгенія завжди усміхнена, із позитивним мисленням. Шумчанам дівчина відома, як ведуча багатьох заходів, які відбуваються у громаді. А ще любить англійську мову, подорожі та відпочинок із друзями. Активна учасниця Шумської станиці «Пласт» та щира патріотка.
Навчатися планує в Україні. Каже, що не збирається виїжджати за кордон, бо ж комусь треба розвивати Україну, а наша держава обов’язково буде квітучою та багатою.
– Переконана, що зараз в Україні залишається цвіт нації, і ми будемо будувати нашу державу, – каже випускниця. – Навчатися хочу на юриста. Моя мама працює у цій галузі, я з дитинства спостерігала за її роботою, і мені це подобається. Закладу ще не обрала, але це буде захід України.