Громадському активісту Ігорю Ніколюку з Суража вдалося підняти село на добру справу. Тепер тут діє чималий загін небайдужих громадян. Головне зайняття – прибирання непривабливих місць, поблизу яких живуть самі.
Усе починалося з малого
А починалося усе з вулиці Долина. Саме тут мешкає Ігор Ніколюк. Згодом у чоловіка знайшлося чимало послідовників і в інших частинах Суража.
– Мені приємно розповідати про такий активний рух по благоустрою села. Адже сам староста, навіть при великому бажанні, не зможе навести ладу. Успіх прийде лише тоді, коли об’єднаємо зусилля, – розповідає Михайло Шліхта. – Тепер практично на кожній вулиці є свої організатори. Нерідко, і кілька. Навколо Них групуються й інші наші односельці.
Ось, для прикладу, у Ходаках своїми силами встановили дитячий майданчик. Його придбали за кошти Шумської міської ради. Люди доглядають за майданчиком, пообкошували зарослі. Місцеві жінки впорядковували територію на кордоні Тернопільщини та Хмельниччини. Тут традиційно проводять зустрічі мешканців під час Дня соборності.
На вулиці Гребелька її мешканці пообрізали дерева поблизу смуги руху автобуса. Власноруч змонтували майданчик для дитячих ігор. Раніше тут був стихійний смітник.
Самі зібрали кошти на ремонт дороги
Місце для дитячих розваг є тепер і на Заріччі. Ним теж опікуються люди, які мешкають на цій вулиці. Там же впорядковано волейбольний майданчик. У планах – облаштувати невеличку водойму для відпочинку. На цій вулиці лідером є Сергій Ковальський.
А ще мешканці Заріччя зібрали власні гроші на два кілометри ямкового асфальтового ремонту. На вулицю Долина завезли 200 тонн щебеню за кошти «Контінентал Фармерз Груп», а міська рада виділила техніку. Зійшлися люди і спільно виконали роботу.
На Гребельці та Рудці теж своїми силами зробили ямковий ремонт. У Ходаках мешканці самі розвозили щебінь і засипали ямки.
“Рибалки Суража” дбають про місцевий ставок
Окремо варто розповісти про громадську організацію «Рибалки Суража».
– У нашому об’єднанні зараз – до 80 чоловік, – каже представник ГО Олександр Михальчук. – Ми організовуємо толоку, проводимо зарибнення. І завжди знаходиться 15-20 чоловік, які беруться до важкої роботи. Чергуємо, щоб не було порушень правил риболовлі. Намагаємося знайти спільні дотики із орендарями ставка. Хочемо, щоб він став окрасою села.
Хай не все відразу, але у плані благоустрою села зроблено немало. За два роки. Завдяки Ігорю Ніколюку, який показав добрий приклад. І дав хороший старт для інших.
Читати також: