У Шумську відбувся мітинг-реквієм, присвячений восьмій річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять про тих громадян, які змогли змінити перебіг історії нашої держави. 20 лютого 2014 року у столиці незалежної країни загинули десятки протестувальників проти режиму тодішнього президента.
Цей день вважається найтрагічнішим в історії Революції Гідності. Героями Небесної Сотні стали абсолютно різні люди. Найстаршому – Іванові Наконечному – тоді виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарові Войтовичу – лише 17. Після цього на Майдан вийшли сотні і навіть тисячі людей, яких об’єднало бажання жити у демократичній та європейській країні.
Відбувся мітинг на площі Героїв Майдану. Розпочався поминальною службою.
Також було покладено квіти та встановлено лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Учасники реквієму вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Майдані та подвиг військових, які по цей день захищають наші кордони.
– Небесна Сотня – це прості люди та інтелігенція, вони віддаючи своє життя сподівалися, що країна стане іншою. Як би не хотілося ворогу відібрати у нас свободу, але життя Сотні було втрачено недаремно, – звернувся до присутніх голова Шумської міської ради Вадим Боярський.
– Ми стали громадянами, які хочуть будувати свою країну, і ми бачимо хто є ворогом. Сьогодні, як ніколи, в пам’ять цих молодих людей, ми повинні зробити все для того, щоб Україна стала кращою для наших дітей та онуків.
Софія ЮРЧЕНКО, студентка групи ЖР-33 Національного університету «Львівська політехніка».
* * *
У Дедеркальській громаді відбулися урочисті заходи, приурочені Дню Героїв Небесної сотні. Їх традиційно проводять біля першого і єдиного на Дедеркальщині пам’ятного знака українцям, представникам інших націй, які віддали найдорожче – власне життя, протестуючи проти тиранічної влади.
Скромний монумент споруджено за ініціативи небайдужої патріотки – дедеркалки Лілії Дзядук. Він зведений у 2015 році за добровільні пожертви мешканців Дедеркал та навколишніх сіл та за кошти громади.
Отець Назарій Кобильняк відправив чин панахиди – поминальну службу за полеглими Героями Майдану. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв подій у лютому 2014 року.
До підніжжя пам’ятника поставили лампадки, поклали квіти.
До присутніх звернувся дедеркальський сільський голова Юрій Панасюк:
– Ми зібралися, щоб вшанувати світлу пам’ять Герої Небесної Сотні. Україна завжди стояла перед загрозою зникнення навіть самої своєї назви. І зараз ми перед загрозою вторгнення армії народу, який століттями заявляв, що він нам братній. У цей час маємо всі згуртуватися у єдине суспільство перед зовнішньою загрозою – у єдності наша сила.
До учасників мітингу-реквієму зверталися о. Назарій Кобильняк, який під час революції Гідності 19-річним семінаристом ніс послух в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, учасник бойових дій на Сході України – начальник 1-го відділу Кременецького РТЦК та СП Ігор Парій.
Літературно-музична композиція, підготовлена працівниками Дедеркальського будинку культури, викладачами Великодедеркальської музичної школи, змусила стиснутися серця всіх присутніх на церемонії, згадати у пам’яті буремні дні мирного протесту, який вилився у боротьбу за честь та гідність.
Володимир ГАВРИЛЮК.