Більше чотирьох місяців триває повномасштабне вторгнення росії в Україну. Довкола – заклики не забувати про війну, допомагати військовослужбовцям і внутрішньо переміщеним особам, дотримуватися правил безпеки, не розміщувати в інтернеті фото- та відеоматеріали обстрілів і руху військової техніки.
Правоохоронні органи просять ще більше: не нашкодити: ні Україні, ні собі. У Кримінальний кодекс України внесено ряд статей з метою недопущення сприяння громадянами збройній агресії.
Яка відповідальність передбачена за таке? Коментує начальник Шумського відділу Кременецької окружної прокуратури Олена Савчук.
Так, ст.1111 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність, тобто, за публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, публічні заклики до підтримки рішень та/або дій чи співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями, та/або окупаційними адміністраціями тощо.
Ст.1112 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, тобто, за умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені з метою завдання шкоди Україні, та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років.
Під час війни не має місця для «жартів» чи «висловлювань несерйозно», будь-які дії, описані у поданих вище статтях, шкодять Україні і тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Фото ілюстративне.