Звернення до релігійних громад та священнослужителів Української православної церкви (МП) прийняли депутати Шумської міської ради на своєму сесійному засіданні.
Перед тим відбулося обговорення. Свою думку висловили громадські активісти та депутати.
Від громадськості, яка була ініціатором такого кроку, виступив Володимир Мирончук. Він, зокрема, зазначив:
– Православна церква московського патріархату в Україні упродовж свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям зросійщення українського народу, досі залишається провідною інформаційною силою у війні, яку веде російська федерація проти України.
Позиція священнослужителів МП була чітко проявлена у Верховній Раді України відмовою встати та вшанувати українських воїнів, загиблих в зоні АТО. Чим було проявлене зневажливе ставлення до захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України.
Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій і досі згадує патріарха Кирила за богослужінням. Гинуть наші діти, тому майбутнє з росією та РПЦ – неможливе.
Не підлягає поясненню, а, тим більше, виправданню, те, що центр і осередок УПЦ МП знаходиться в Москві і є складовою частиною, за статутом самої РПЦ, загальної структури Російської Православної Церкви.
На сьогодні не чути благань патріарха Кирила до президента рф про припинення вогню, не чути від нього молитов за український народ, а, навпаки, чути його благословення на це беззаконня. У сьогоднішні важкі дні ми бачимо, як об’єднуються люди, партії, різні об’єднання в єдине ціле для спільної мети. У нас є визнана Православна Церква України, яка служить Богу та своєму народу, і двері її відчинені для усіх бажаючих.
З метою консолідації українського народу закликаємо священнослужителів та прихожан церков МП на території Шумської громади вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату, – такими були основні тези виступу Володимира Мирончука.
Депутат Оксана Кодьман наголосила, що потрібно діяти вже. Священнослужителі УПЦ МП мають чітко заявити про свою позицію, адже саме до священників у парафіян високий рівень довіри, тому невизначеності тут бути не може.
Депутат Сергій Атаманчук зазначив – це питання на часі ще з 1991 року, тому не треба зволікати і далі, а зайняти принципову позицію. До обговорення долучилися й інші депутати.
Секретар міської ради Сергій Габор зачитав звернення предстоятеля Православної церкви України, митрополита Епіфанія до прихожан МП, де він закликав усіх до єдності мирним шляхом, усвідомити, що час прийняти правильне рішення. З часу звернення минуло більше місяця, але ситуація у духовенстві ніяк не змінилася.
– Не потрібно чекати, поки Верховна Рада України підтримає законопроект про заборону московського патріархату, хоча це обов’язково буде. Варто приймати рішення зараз, бо ми ж не хочемо бути червоною плямою на карті патріотичної Тернопільщини, – переконаний Сергій Габор.
Міський голова Вадим Боярський зазначив, що сьогодні усі мешканці громади об’єдналися для захисту України, дуже малий відсоток тих, хто не долучається до загальної справи. На полі бою, волонтерством, молитвою, коштами – усі стараються внести свій вклад, щоб зупинити війну. І така єдність має бути в усьому.
Зауважив, що московський патріархат і його керівництво підтримує війну в Україні, вбивство українців, дітей та жінок – такі дії не мають нічого спільного з християнством.
– Сьогодні увесь світ прагне розірвати стосунки з росією, а ми у себе не можемо розірвати їх з російською церквою, – констатував громадський активіст Микола Радчук.
Після обговорення секретар міської ради Сергій Габор зачитав звернення до релігійних громад та священнослужителів Української православної церкви (МП), яке депутати міської ради підтримали одноголосно. З текстом звернення можна ознайомитися нижче.
Депутати внесли зміни до рішення грудневої сесії Шумської міської ради – зняли преміювання міського голови, яке було на рівні 10%. З таким проханням звернувся особисто керівник громади Вадим Боярський.