Шестеро художників-аматорів краю презентували сьогодні свою творчість під час виставки у Шумському краєзнавчому музеї. Директорка закладу Лариса Колесник розповіла про те, яких великих митців надихнула у минулому наша Шумщина і висловила сподівання, що й надалі громада відкриватиме світові нові таланти. А також запросила до спілкування авторів полотен, представлених на виставці.
Юрій Антонюк мешкає у Васьківцях. Навчався у Харківському індустріально-педагогічному технікумі. Повернувся до рідного міста, працював у ВААТ-2065.
Захоплюється рибальством, збиранням грибів та садівництвом.
Малювати любив ще з дитинства, але серйозно за створення картин взявся недавно.
Юрій Антонюк переконаний – ніколи не пізно починати. Треба просто купити фарби, пензлики і не спати ночами. А ще – повірити у себе. І тоді усе вийде.
Чоловік творить чудові пейзажі, на виставці він презентував чимало своїх робіт. Крім пейзажів, є також портрети.
Катерина Присяжнюк народилася в Угорську. Закінчила місцеву школу і пішла навчатися у Кременецький ліцей, щоб освоїти професію швачки. Та коли почала створювати ескізи одягу, зрозуміла, що малювання для неї ближче. Оволоділа різними техніками. Її роботи були на виставках у Тернополі та Львові.
Сьогодні Катерина презентувала багато робіт, виконаних простим олівцем. Це, здебільшого, портрети. Але є кілька таких, що виконані кольоровими олівцями. У творчості нашої землячки присутні графіка, живопис та крафтовий малюнок.
Надія Коваль із Суража уже виставляла свої роботи у Шумську. Про художницю-аматорку, яка недавно почала творити досконалі пейзажі, ми розповідали читачам.
Пані Надія і далі продовжує удосконалювати свою майстерність, хоча розповідає, що для творчості тепер мало часу. Але підтримує сім’я – чоловік, діти, онуки. Власне, вони і є першими експертами її нових робіт. Жінка творить переважно пейзажі. Це для неї близьке і захоплює.
Анастасія Ізерська – наймолодша учасниця виставки. Дівчині 17 років, але вона уже презентувала цілу добірку своїх робіт. Анастасія – васьківчанка. Після закінчення школи вступила у Тернопільський педуніверситет, де зараз навчається.
Малює дівчина з дитинства. Навчалася азів у Шумській школі мистецтв. Юна художниця переконана: мистецтво живопису дарує людям, які його споглядають, позитивні емоції, об’єднує, воно дозволяє розвиватися як особистості. А це важливо у наш нелегкий час.
Роботи Анастасії представлені у різних техніках – акварель, олівець, гуаш.
Людмила Головатюк – мешканка Кутянки. Вчителює в Андрушівській школі, де, власне, й сама навчалася. Жінка розповідає, що діти, робота спонукали її до того, щоб почати творити. Адже здебільшого робила це для рідного закладу. У її класі – картини, створені учителькою. Коли діти заходять сюди, їхні очі світяться радістю від споглядання чудових пейзажів, створених учителькою.
Роботи Людмили прикрашають шкільні коридори, є у дитячому садочку. А які цікаві локації створила учителька!
На виставці Людмила Головатюк представила картини із петриківським розписом. Вони цікаві та оригінальні. Художниця розповідає, що їй найближче до душі писати портрети. Особливо захоплює психологічний портрет, де можна передати характер людини. Зокрема, графічний, виконаний олівцем.
Творить Людмила, поєднуючи своє захоплення із роботою у школі та турботою про сім’ю.
Іванна Дубина уже відома шумчанам. З її роботами ми знайомили наших читачів. Жінка родом із Гусятинщини. Зараз живе у Рохманові. Працює у гуртку «Юний художник», у творчій майстерні «ART-BOX».
Скільки себе пам’ятає – любила малювати. Особливо – зображати щось нове, чого немає насправді у природі, тобто – включати свою фантазію і творити. Іванні подобається графіка, хоча більшість її картин – це живопис.
На виставці художниця представила модульну картину «Пори року», написану акрилом на полотні, та «Пташку». Щоб зберегти колір і блиск, роботи покриті лаком.
Такі заходи не просто дозволяють насолодитися мистецтвом та отримати позитивні емоції. Вони гуртують, об’єднують людей. Символічно, що виставку організували у залі, де триває реалізація проєкту «Діалог для поколінь». Як зазначила директорка музею Лариса Колесник, тут і справді спілкувалися між собою різні покоління художників та відвідувачів виставки. Краса, яку дарує мистецтво, лікує душі. А спілкування гуртує навколо спільної мети.
Проєкт «Громадський простір «Діалог для поколінь» реалізовується Шумською міською радою спільно із ГО «ПРОСТО ДІЙ» (керівник Алла Омельчук) у рамках проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» за сприяння Програма DOBRE та ГО Український Народний Дім у Чернівцях.